У четвер 18 червня парламент 248 голосами “за” відправив у відставку голову Служби безпеки України Валентина Наливайченка. Це стало основною політичною подією тижня.

Побер нардеп деклараціяРуками депутатів президент Порошенко розчистив шлях до повного контролю на силовою вертикаллю влади і прибрав неугодного діяча, який дозволив собі критикувати корупцію в Генеральній прокуратурі. Цікаво, що відставку підтримали доволі неочікувані депутати. Ще за день до голосування у Верховні Раді не було чіткої більшості по питанню навіть у фракції Блоку Порошенка. Не секрет, що посада голови СБУ за квотою призначалася партії УДАР, яка влилася у президентську політсилу минулого року. Відмовлялися відставляти Наливайченка і у “Самопомочі”

Врешті кнопку “за” натисли 248 нардепів. Серед них, виявився тернопільський ударівець Ігор Побер. Це єдиний соратник Кличка в парламенті, який за допомогою кнопки “втопив” партійного висуванця. Натомість соратники Побера по фракції Микола Люшняк і Олег Барна голосували “проти”.

Дружно підтримав скандальну відставку політичний дует Заставний-Юрик, а також позафракційний свободівець Михайло Головко.

Фракція “Самопомочі”, яка напередодні обурювалася необгрунтованості відставки голови СБУ, раптом дружно підтримала ініціативу президента, зокрема відзначився тернопільський нардеп Тарас Пастух. Пізніше журналісти опублікували скандальну смс-перепису, де, за позитивне голосування “Самопомочі” їх лідеру Андрію Садовому обіцяли, нібито, посади керівників львівської митниці та податкової.

Тепер Валентин Наливайченко, очевидно, розпочне самостійну політичну кар’єру з прицілом на місцеві вибори. З Тернопільщиною його пов’язує чимала команда однодумців, які готували йому мажоритарний округ на Бережанщині.

Статті на тему: