Патріотична громадськість та свідомі музиканти доклали титанічних зусиль для встановлення квот на українську музику на вітчизняних радіостанціях. Законопроект №3822 передбачав мінімальні 35% музики державною мовою в ефірі.

Барна Степан, Побер ІгорВласники радіо, чиновики та агенти Москви чинили шалений спротив такій ініціативі. Основний аргумент, що якісної україномовної музики, нібито, недостатньо, щоб заповнити квоти переконливо спростували дослідження фахівців. Виявилося, що медіамагнати та продюсери свідомо не допускали молодих виконавців в ефір. Натомість для російської попси та шансону у вітчизняному медіопросторі постелили “зелену доріжку”. За це з Москви їм виплачувалися щедрі комісійні. Така ситуація тривала всі 25 років незалежності. Навіть війна не спонукала власників теле- та радіокомпаній вимкнути “ворожі голоси”.

Покласти край засиллю російської естради намагалися група депутатів та митців, які розробили законопроект №3822. З великими зусиллями його вдалося поставити на голосування у Верховній Раді. Для прийняття у середу 1 червня забракло всього кілька голосів нардепів. Прикметно, що до провалу українізації вітчизняного радіо доклалися “слуги народу” з Тернопільщини. Не голосував за нього політик-культурист Ігор Побер з Блоку Порошенка, який раніше публічно похвалився, що полюбляє шансон. Ще один “патріот” якому не схотілося підтримати українську музику – екс-голова Тернопільської ОДА Юрій Чижмарь. Зрештою, майже вся фракція Ляшка не голосувала за закон, чим його, фактично, поховала.

Прикметно, що місцеві порошенківці на чолі з Барною та ляшкісти ніяк не відреагували на кричущу поведінку своїх представників.