Тернополяни не розуміють, як пам’ятник, який згодом мають встановити на Площі Героїв Євромайдану зв’язаний з тим, що відбувалося на Майдані.

Небесна сотня, пам'ятник, героямСвоє обурення і здивування люди висловлюють у соцмережах, відверто натякаючи на те, що висновок спецкомісії, яка і обирала кращий проект пам’ятника «Небесній сотні», м’яко кажучи, ставить під сумнів її професійність.

Як пояснюють автори проекту – скульптор, Заслужений художник України Роман Вільгушинський та Заслужений архітектор України Іван Жовнич, композиція символізує декоративний вихор, на якому зображена незахищена фігура юнака як невинної жертви та ангел – символ слави Героїв Небесної Сотні. Однак, місцеві жителі не розуміють цього «високого мистецтва» і кажуть, що не розуміють задуму. Ось лише деякі думки з цього приводу, якими діляться підписними інтернет-спільноти «Від Тарнополя до Тернополя»:

Вова Матла: «В мене асоціації з Майданом – це коктейль молотова, щит, каска, барикади, шини…  Не розумію, не подобається даний проект взагалі”.

Олександр Рубаха: «Проект називається “У ангела бомбануло”. Асоціацій з тим, що відбувалось в Києві.. ніяких.»

Віктор Іванов: «Попри всю повагу до розробників, але цей пам’ятник ні з чим не асоціюється, як до речі і та баба з лелекою. Ніякого символізму.»

Андрій Че: «Як на мене ті хлопці боролись не за бронзовий монумент, вони хотіли бачити чисту від сміття і корупції вільну країну … Якщо ми впораємось то це і буде найкращим пам’ятником!”

А ось, що на сторінці у Фейсбуці пише про те, як обирали переможця Михайло Ониськів, який був присутній на конкурсі:

«Ви би знали як його вибирали! Називається як Дядьо Смик привів Дядя Надала до пам’ятника і сказав, що отой пам’ятник крутий… А ще скульптор даного пам’ятника дуже творча особа, котра втікала від моїх запитань, а саме: 1. яку ви ідею (ідеологію) вкладали у скульптуру? відповідь: “Показати події котрі були на Майдані” 2. які символи Майдану це передають у скульптурі? відповідь: “А що я всіх загиблих мав зобразити?…” А тепер уявіть собі, що діти Вам задають питання: “А де тут відображення Майдану? Де ті Воїни зі щитами? Де те, що нагадуватиме події Майдану?»

Звичайно, є й такі, яким подобається 9-тиметрова скульптура, але тернополян обурює, чому їхньої думки не запитали, а рішення про те, яким буде пам’ятник обирало обмежене коло людей. Нагадаємо, далі проект буде винесений на обговорення художньої ради, яка надасть свої пропозиції для доопрацювання. Позаяк, місцеві мешканці «не в захваті» від монументу, який хоч виглядає красиво, але аж ніяк не несе смислового навантаження щодо подій революції Гідності.

Джерело: Тернополяни