У Тернополі достроково припинили експозицію семи робіт скульптора Йоган Георга Пінзеля у торговельно-розважальному центрі міста. Дерев’яні скульптури повернули до краєзнавчого музею. Про таке повідомив начальник обласного управління культури Григорій Шергей.

Пінзель ПодоляниЗа його словами у арт-галереї, де з неділі експонували роботи митця, не було необхідного температурного режиму для дерев’яних скульптур. Це могло призвести до їх руйнування. Ідея виставки у торговельному центрі належала облдержадміністрації. Планувалося, що роботи Пінзеля простоять там до 15 травня. Втім, мистецтвознавці були проти такої експозиції. Наголошували на різких перепадах температури у приміщенні. Крім того біля експозиції розташований бар. У понеділок виставкою зацікавились і правоохоронці. Розпочали перевірку експонування скульптур у непристосованому для цього приміщенні. Нагадаємо, дерев’яні скульптури Георга Пінзеля з листопада минулоріч до лютого цьогоріч виставляли у музеї Лувра, пише 5 канал.

Номінальним власником ТРЦ “Подоляни” є тернопільський бізнесмен Василь Чубак, проте знаючі люди стверджують, що до нього має причетність радник президента Анатолій Кінах. Ідею влаштувати виставку в приватній галереї втілювало все керівництво Тернопільської ОДА, а підлеглих чиновників змушувати купувати квитки вартістю 1000 грн. на її відкриття. Після скандалу, який вчинили мистецтвознавці за підтримки нардепа Кайди, на останнього ведеться кількаденна інформаційна атака.

На фото: Скульптури геніального Пінзеля красуються в приватній галереї тернопільського бізнесмена