У тернопільському обласному краєзнавчому музеї від сьогодні діє унікальна виставка макетів дерев’яних церков Михайла Яськовича.

Як розповів сам майстер, тут можна побачити храми з різноманітних куточків нашого краю.

– Я тут представив роботи дерев’яної сакральної архітектури. Переважно це бойківські, лемківські, гуцульські храми та церкви Поділля. На виставці представлено лише 27 храмів, а в моя колекція налічує 130 макетів. Це ті храми, яких в даний час вже немає. Вони були свого часу спалені, до речі, навіть разом із священиками та прихожанами. Матеріали для макетів я використовував такі, як дуб, сосна, бук, ясен. Це все ручна робота і моя власна техніка виконання, – розповів Михайло Яськович.

Варто зауважити, що роботи майстра є і у приватних колекціях за кордоном. В Україні митець вже мав 35 персональних виставок у різних містах. Ідея запросити Михайла Яськовича до Тернополя належить голові облради Олексію Кайді.

– Знаю особисто Михайла і знав, що у нього є така виставка. Єдине, що не знав, це наскільки велика колекція. Коли дізнався, що Михайло вже виставлявся і у Львові, і за його межами, виникла ідея запросити його в Тернопіль. У передвеликодній і великодній час тернополяни зможуть насолоджуватися цим, вдихнути той старовинний дух українського християнства, відчути ту велич сакрального мистецтва, – зазначив Олексій Кайда.

Функціонуватиме виставка у художньому музеї до кінця квітня – до провідної неділі. Вхід безкоштовний.