Скандалом завершилася ще одна спроба “покращення” життя чинною владою. Виходець з Тернопільщини Владислав Каськів, який очолює національне агентство з інвестицій, підписав договір на астрономічну суму бюджетних коштів невідомо з ким.

Іспанська компанія Gas Natural Fenosa заявляє, що не знає  людину, яка від їхнього імені підписала угоду з Україною щодо управління консорціумом з будівництва LNG-терміналу на 1,1 мільярди доларів.

Таку угоду офіційно в присутності прем’єра Миколи Азарова та міністра ПЕК Юрія Бойка підписав голова Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів в понеділок.

Журналіст Financial Times у блозі на сайті видання зазначає, що від імені Gas Natural Fenosa угоду підписав чоловік, який говорив іспанською.

“Каськів та його підлеглі ідентифікували його як Джорді Сарда Бонвеі”, – зазначає видання.

Офіційні особи у Gas Natural Fenosa заявляють, що не підписували жодних угод з Україною, не знають Сарда Бонвеі, і він не представляє їхню компанію або дочірні.

“Gas Natural Fenosa не підписувала жодних контрактів щодо інвестування у LNG-термінал в Україні, або щодо управління консорціумом щодо будівництва цього терміналу”, – сказано в офіційній заяві кампанії.

“Ми категорично відкидаємо повідомлення, які курсували у медіа протягом дня”, – додали у заяві.

Українська сторона зі свого боку наполягає, що угода була підписана. Розмовляючи з виданням, Каськів сказав, що він був впевнений, що Бонвеі представляє інтереси Gas Natural Fenosa.

Він та українські офіційній особи заявляли, що вели переговори з Gas Natural Fenosa, а Бонвеі грав роль переговірника. Між тим офіційні представники Gas Natural Fenosa це відкидають.

Газета намагалась взяти коментар у Бонвеі під час підписання угоди, але він відмовився.

Водночас у середу Каськів заявив, що причиною оприлюдненої інформації, про те, що іспанська компанія Gas Natural Fenosa заперечує свою участь у проекті LNG-термінал, є технічні неув’язки, пише УП