Кандидат в народні депутати по Зборівському окрузі, керівник фракції УНП в Тернопільській обласній раді Володимир Болєщук закликає депутатів Тернопільщини відхилити протест прокура області.

Нагадаємо, прокурор Тернопільщини опротестував рішення Тернопільської обласної ради, щодо звернення депутатів до суддів Конституційного суду на підтримку української мови. Депутати вимагали визнати скандальний мовний закон Колісниченка-Ківалова таким, що порушує Конституцію. Окрім того, депутати вважають, що закон приймався із численними порушеннями. Ініціатори звернення – четверо депутатів: Володимир Болєщук, Степан Барна, Роман Навроцький та Володимир Чубатий. Мовне питання піднімали на сесіях, починаючи з березня. Вони вважають, що мовне питання взагалі не повинно було виникати, права державної мови захищає Конституція, а мовний закон – порушує Конституцію.

– Прийнявши цей закон влада робила все для того, щоби від тих проблем, які нині є в економічній сфері, в соціальній сфері заховати, не показати, а таки кинути кістку в народ, розділити Україну на схід і захід. Ми звертаємось також і до влади, для того, щоб не ділити Україну, а подолати бідність. На сесії обласної ради ми будемо голосувати всі за відхилення протесту прокурора, – зазначив Володимир Болєщук на пресконференції в Тернополі.

За словами Володимира Болєщука, ініціатори звернення сподіваються, що протест прокурора області Тернопільська обласна рада зможе відхилити на позачерговій сесії.