“Тернопільводоканал” радить встановити індивідуальні лічильники води тим, хто ще цього не зробив, – повідомляє TV-4.

У Тернополі індивідуальні лічильники мають 88 відсотків абонентів підприємства. Решта дванадцять відсотків платять за воду згідно з затвердженими нормами споживання, або за показниками загальнобудинкових лічильників. В обох випадках людям доводиться платити за воду чи не вдвічі більше, аніж тим, хто має індивідуальні водоміри, кажуть у “Тернопільводоканалі” і наводять приклад з витрат однієї середньостатистичної сім’ї із трьох людей.

– Витрати на оплату послуг водопостачання та водовідведення в середньому в місяць складають близько сорок однієї гривні у випадку якщо в абонента встановлений індивідуальний засіб обліку, якщо ж його немає, розрахунки проводяться або згідно затверджених норм споживання води, або, у випадку наявності в будинку загальнобудинкового лічильника, згідно його даних. Тобто абоненти, які розраховуються згідно з затвердженими нормами споживання води, оплачують в середньому на місяць близько 80 гривень. Ті ж, де розрахунки ведуться по загальнобудинковому лічильнику, оплачують в середньому 104 гривні, – розповів начальник відділу розрахунків населення КП “Тернопільводоканал” Руслан Бурмас.

Встановлення індивідуального лічильника сьогодні у Тернополі коштує близько чотирьохсот гривень. Є і дорожчі – високоточні лічильники класу “С”, які обійдуться трохи більше як у сімсот гривень. Водночас у Верховній раді вже розглядають можливість обов’язкового встановлення індивідуальних лічильників класу “С”. Насамперед це стосуватиметься тих, у кого лічильників досі немає. Тож якщо ви хочете встановити дешевший водомір, той що за чотириста, краще не зволікати, радять у “Тернопільводоканалі”. При цьому, запевняють у водоканалі, встановлений лічильникокупить себе вже за рік.

– Виходить майже 500 гривень економії порівняно з абонентами, які розраховуються за нормами споживання води і майже 750 гривень з тими абонентами, які розраховуються по загально-будинковому лічильнику. Тобто сума економії перевищує вартість встановлення лічильників, – зазначив пан Бурмас.