Тернопільщина увійшла в активну фазу фестивалів. Щотижня  у різних куточках нашої області відбувається чимала кількість мистецьких і культурних заходів. У минулі вихідні провели фестиваль «Джурин-фест» та фестиваль Бережанського замку. Цього тижня не доведеться сумувати мешканцям і гостям обласного центру. У суботу, 16 червня, у Тернополі проведуть перший фестиваль бойківської культури «Бойківські фестини». Наступного дня, у неділю, відбудеться фестиваль «Тернопільські обереги». Про програму цих заходів читайте згодом.

Окрему увагу шанувальникам фестивалів варто звернути на цьогорічний фестиваль «Дзвони Лемківщини». В рамках фестин відкриють музей лемківської культури, який фактично створений однією людиною. Це – наш земляк, український поет і громадський діяч Микола Горбаль. В обласній адміністрації стверджують, що цей музей не матиме аналогів в нашій державі.

– Він буде складатися з трьох частин. Перша – це буде власне музей лемківської культури. Друга частина – в інших приміщеннях буде знаходитися музей шестидесятників. Тобто, тих людей, котрі постраждали від радянського режиму. Де будуть перебувати рукописи, оригінали документів. Скажімо, він (Микола Горбаль – прим. авт.) передає у цей музей свій власний зошит чи два загальних зошити, списаних його рукою, за які він і отримав своє ув’язнення. Також там будуть рукописи Стуса, Чорновола, Лук’яненка і інших визначних людей, – розповів гуманітарний заступник губернатора Петро Гоч.

Третя частина музею буде присвячена брату Миколи Горбаля – Богдану, про якого він розповідає у своїй книжці «Один із шістдесяти». Чоловік мав вади із здоров’ям і тоді займався, як усі говорили, «мазнею».

– Він багато малював, а тепер виявилось, що це не просто мазня, що митці, які оцінювали ці речі, вони вважають, що там є мистецька цінність. І тому там ще буде знаходитися галерея Богдана Горбаля, – пояснив чиновник.

Відбудеться фестиваль «Дзвони Лемківщини» на Монастирищині 4-5 серпня.