.

19 тернополян, серед яких одна дівчина і один росіянин, – у такому складі стартували напередодні з Театрального майдану учасники цьогорічного супермарафону 100 кілометрів за 24 години.

.

Такі забіги у нашому місті періодично проводилися ще з кінця 60-х років минулого століття. З набуттям Україною незалежності їх взагалі не організовували. Починаючи з 1996 року, активісти різних тернопільських клубів, зокрема туристичний клуб «Кристал», відновили цей супермарафон.

– Відтоді він відбувається кожного року. Присвячений марафон Дню Героїв  і має гасло «Спробуй перемогти принаймні самого себе або відкрий у собі героя». Його основна мета – перевірити власні сили учасників, відчути власні можливості. Не обов’язково усі мають бігти 100 кілометрів. Навіть ті, хто лише наважився стартувати на таку дистанцію – вже переможці. У будь-якому випадку, це випробування не тільки фізичне, а й психологічне і духовне, – вважає голова клубу активного відпочинку «Файні мандри» Роман Задорожний.

Кожного року кількість учасників супермарафону – різна. Але враховуючи специфічність забігу орієнтовно це близько 20-30 учасників. Торік охочих випробувати свої сили було 26. Географія бігунів також не обмежується лише Тернопільщиною. Цього року у марафоні беруть участь учасники зі Львова і Києва, є і гість з-за кордону, а саме – з Росії. Вдруге спробувати свої сили з Санкт-Петербургу приїхав 56-річний, юрист за фахом, Геннадій Логвиненко.

– Україна –  моя Батьківщина і мені дуже подобається, що цей марафон проводиться на честь українських героїв. З минулого року я навіть зберіг червоно-чорну стрічку. З нею побіжу і цього разу, – розповів пан Геннадій.

У минулому році чоловік пробіг стокілометрову дистанцію

за 12 годин і 31 хвилину. Геннадій Логвиненко сподівається, що цього року покаже не гірший результат. А загалом час подолання маршруту для кожного є індивідуальним.

– Є спортсмени, які фінішують за 9-10 годин. А є люди, які фінішують за 14-18 годин. Але основна суть супермарафону у тому, що переможцями вважаються усі, хто подолав дистанцію і вклався у 24 години. Незалежно, який у нього час. Дівчата – стабільно стартують, не стабільно – фінішують. Призів за перемогу особливих у нас немає – мінімальні сувеніри, дипломи, грамоти, – додав організатор забігу Роман Задорожний.

Додамо, що третій рік поспіль супермарафон відбувається за маршрутом Тернопіль-Зборів-Козова-Тернопіль.

Урочисте нагородження учасників та переможців заплановане на понеділок, 23 травня. Відбудеться воно о 17-ій годині в конференц-залі газети „Вільне життя”.