Відсутність щеплень у дітей не привід не зараховувати їх у дитячі садки. Проте відповідне рішення в кожному окремому випадку має прийняти медична комісія. При наявності потрібних медичних довідок із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину. Донедавна в Україні без щеплень у дитячі садочки взагалі не пускали.

.

Про це повідомляє телеканал TV-4.

– Ми беремо дітей тільки після засідання лікарської комісії, яка дозволяє відвідувати дитині заклад. Коли є запис лікаря, навіть за відсутності щеплень, ми дітей приймаємо. Але покладаємося все-таки на лікарів. Вони бачать, чому дитина не щеплена, чи просто через відмову батьків, чи через протипоказання в дитини, – каже завідувач дитячого садочка №15 Галина Вахрів.

– Я цього року набрала всіх дітей із щепленнями. Не було вакцини КПК – ми прийняли, це не вина батьків. Якщо батьки не хочуть робити щеплення – це зовсім інше. Але якщо є протипоказання і все оформлено документально, то ми таку дитину приймаємо в садочок. Я тут вже дуже довго працюю. Впродовж останніх десяти років в нас не було корів, паротиту. Один випадок був краснухи і то захворіла вихователька, вона не була в контакті з дітьми, – розповіла старша медична сестра дитячого садочка №15 Світлана Ботюк.

Аби попередити ріст інфекційних захворювань, каже Світлана Ботюк, батьків попереджають про те, що при підвищеній епідемічній ситуації дитина без певних щеплень стає загрозою як для себе, так і для оточуючих, а тому їм пропонують на період погіршення епідситуації забрати дитину з дитячого садочка.

Вакцинація – єдина можливість вберегтися від інфекційних хвороб, наголошують медики. Вакцини, з наявністю яких на сьогодні в Україні є проблема, надійдуть в вересні-жовтні цього року, запевняють в Міністерстві охорони здоров’я.