тернопільський катерПродовжуємо сьогоднішню “корабельну тематику”. Після оголошення конкурсу на кращу назву малого катера, Тернополем почали ширитись чутки, що влада переіменує і теплохід «Герой Танцоров». Однак, як запевнив заступник міського голови з гуманітарних питань Леонід Бицюра, це політичні провокації.


– За моєї ініціативи там було дописано слово «малий». Ми очікували, що десь будуть політичні провокації і люди, які не є відповідальними, політично заангажованими, налаштованими проти влади, проти міста і так далі, вони будуть використовувати це, як політичну спекуляцію. Перейменування катера «Герой Танцоров» – питання не стояло і не стоїть, – наголосив Леонід Бицюра.

Теплохід «Герой Танцоров» був збудований на Бобруйському судноремонтному заводі у 1963 році. Його одразу перевезли на річку Дністер та назвали «Заліщики». За 5 років судно перевезли в Тернопіль (на той час у нас вже був малий теплохід ПТ-50). Зараз «Герой Танцоров» знаходиться на балансі комунального підприємства «Тернопільелектротранс». 5 років тому провели капітальний ремонт теплохода.