Про специфіку ведення інтервю, проблеми української журналістики та власне кар’єрне зростання тернопільським студентам-журналістам розповів ведучий політичного ток-шоу «Свобода слова» на ICTV Андрій Куликов.

Зустріч відбулась 21 квітня у навчальному корпусі ТНПУ ім. Гнатюка та буквально переросла у двогодинну бесіду, у якій майбутні журналісти просто «завалили» Куликова своїми запитаннями. Телеведучий розповів про те, що закінчивши факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського державного університету імені Тараса Шевченка, журналістом став завдяки  випадку. Втім,  пізніше  ця професія просто «витягнула» його із скрутної життєвої ситуації, коли знайти роботу за спеціальністю було фактично нереально.

«До речі, перше відрядження було саме у Тернопільську область. Взагалі, для мене було надзвичайно цікаво спілкуватися з людьми із Волині та Криворіжжя, Донбасу та Закарпаття, спілкуватися з металургами, лікарями, письменниками, художниками. Ось так і прикипів до журналістики, ось уже більш, ніж 20 років», –  зазначив телеведучий.

Запитання торкалися різних тем, починаючи від специфіки роботи телеведучим, закінчуюючи ставленням до звання  «заслуженого журналіста». Щодо проблем української журналістики, то Куликов зазначив, що на його думку, це засилля російськомовних ведучих та програм на українських телеканалах. Негативне ставлення гість висловив і щодо великої кількості загальноукраїнських каналів.

«У Німеччині, де більша кількість населення, ніж в Україні та потужна економіка, таких каналів – 10, у Британії-7, а у Франції, – взагалі 5, у нашій державі їх аж 15, це – непотрібно». Що ж до формули успіху в якості телеведучого, то Андрій Куликов розповів, що 80% тріумфу залежить від командної роботи, від сили взаєморозуміння та організованості.

«Я не люблю, коли журналістику називають четвертою владою, бо таким чином нас хочуть приєднати до неї, а це неправильно, адже при будь якій владі журналіст завжди перебуває із нею у непростих відносинах, оскільки є захисником громадської думки».

Однією із основних проблем українських журналістів, котрі беруть інтерв’ю у високо посадовців, є їхні сумніви, поставити чи не поставити важливе, втім, можливо, незручне запитання співбесіднику. Часто-густо журналісти керуються думкою: цього все рівно не надрукують або ж не покажуть. На думку Куликова, журналіст не повинен боятися ставити запитання, втім, робити це потрібно обережно, моментами толерантно підводячи співбесідника до даної проблеми так, аби питання не прозвучало як грім серед ясного неба.

Насамкінець телеведучий побажав майбутнім журналістам якісно виконувати свою соціальну функцію та не звертати увагу на образи та звинувачення у свою сторону, на кшталт тих, котрі недавно пролунали із уст нардепа-акордеоніста.

Нагадаю, у Тернопіль Андрій Куликов завітав У рамках презентації фотопроекту «Під PRESSом», відкриття якої відбулося 21 квітня о 17:00 у арт-галереї «Бункермуз» (вул. Шевченка, 1). У рамках цього проекту відбулося також засідання круглого столу «Цензура в Україні: методи ефективної протидії».

Ірина Вихрущ