За підрахунками організаторів, майже півтисячі людей вийдуть сьогодні на вулиці міста для участі в акції протесту «Репресіям – НІ!».

Тернополяни продемонструють нинішній владі своє ставлення до подій, що мають місце на сьогоднішній день в нашій державі. За словами одного з керівників громадської організації «Українська справа» Тараса  Гребеняка, поштовхом до цього стали нещодавні ув’язнення дванадцяти членів громадської організації «Тризуб» і останні політичні та економічні зміни в Україні.

«В цілому ми виступаємо проти дій Президента, позбавлення звань Героїв Степана Бандери і Романа Шухевича, закриття інституту національної пам’яті, дискримінації щодо української мови. Влада намагається проводити реформи, які спрямовані проти українців. Це питання податкового кодексу, який вже прийнятий, кодексів, які планується приймати – це житловий, це трудовий кодекс. Це питання пенсійної реформи», – зазначив Тарас Гребеняк.

Акція протесту розпочнеться близько десятої години ранку і триватиме до полудня. Мітингувальники планують пройти  головними вулицям міста.

«Це буде похід від будинку облдержадміністрації по вулиці Грушевського, Листопадовій, Йосипа Сліпого, Руській, Бандери. Закінчується біля приміщення СБУ, – каже Тарас Гребеняк. Наразі ми розраховуємо на те, що будуть активісти всіх громадських організацій, які об’єднані в «Українську справу» і «Українську народну раду». Ми розраховуємо на підтримку партій національно-демократичного спрямування, які також зголосилися підтримати цю акцію і візьмуть у ній участь. А також розраховуємо на всіх небайдужих людей».

До слова, організатори запевнили, що мітинг буде виключно мирним, і жодних агресивних дій з боку протестуючих не буде.

Адріана Макаренко, “За Збручем”