Вчора представники опозиційних сил викрили та зупинили найбільшу виборчу аферу на Тернопіллі. На засіданні Окружної виборчої комісії у місті Тернополі прийнято безпрецедентне рішення: представникам 10 провладних партій відмовлено в реєстрації їх членами дільничних виборчих комісій.

«Спочатку голова окружної комісії відмовлявся показати нам документи, які подані на людей, що бажали працювати на дільницях, – розказав Роман Заставний. – Лише після втручання ЦВК, голова окружкому погодився відкрити сейф та ознайомити присутніх з пакетом документів на кожного майбутнього члена ДВК по квоті провладних партій».

За словами політика, таких масових фальсифікацій документів у виборчому процесі Тернопільщина ще не бачила. Виявлено, що від 10 провладних партій подано людей, які навіть не підозрювали, що є претендентами на посади в дільничних виборчих комісіях. При телефонній перевірці, виявилися кричущі факти: одна людина є інвалідом 2-ї групи та не може самостійно пересуватися, інша людина взагалі є недієздатною, ще одна людина лежала в реанімації та вперше почула про те, що її документи подано до Окружної виборчої комісії.

«В результаті такої перевірки ми виявили, що збором документів займалися переважно органи соціального захисту, які наявні в них дані про людей використали для того, щоб наповнити дільничні виборчі комісії підконтрольними людьми», – сказав екс-мер Тернополя.

Опозиціонери також виявили, що членами дільничних виборчих комісій від провладних партій мали бути жителі Зборівського та Підгаєцького районів, а 80 осіб взагалі було взято з одного села. За результатом телефонного опитування претендентів у Дільничні виборчі комісії, жодна людина не підтвердила, що вона згідна працювати членом ДВК та подавала відповідні документи.

Саме тому Окружком і прийняв рішення: відмовити представниками 10 партій брати участь в жеребкуванні при формуванні складу дільничних виборчих комісій в одномандатному окрузі №163.