Свобода Тернопіль 9 травня День перемоги 2011 фото червоні прапори покладання квітівПопри заборону використовувати радянський прапор в масових заходах, яку прийняла Тернопільська міська рада, в місті таки відбувся марш під червоним прапором Комуністів та „Руского єдінства”.

Кількадесят чоловік з червоними прапорами прийшли до вічного вогню вже після того, як там завершилися офіційні урочисті заходи, і більшість ветеранів розійшлося.

Групу очолював чоловік, який назвався Василем Паразінським – депутатом райради одного з райцентрів Хмельниччини, та секретарем обкому Компартії Тернопілля. Він заявив, що чинна влада не приділила достатньо уваги ветаранам, тому представники компартії вирішили допомогти їм вшанувати памʼять померлих воїнів, та відсвяткувати велику перемогу. Учасники цього мітингу тримали в руках прапори Компартії, організації „Русское единство”, та копії прапорів перемоги. Варто зазначити, що прапорів на мітинг принесли більше, аніж було людей, здатних їх тримати. Через це один з мітингувальників тримав оберемок стягів в руках, так і не розгортаючи їх.

Мітингувальники не відреагували на прохання депутатів міськради-свободівців прибрати прапори з радянською сиволікою, і рушили покладати квіти до меморіалу. Правоохоронці оточили колону кільцем, і періодично відтягували вбік депутатів-„свободівців”, які стаючи в ланцюг, пробували зупинити ходу.

Врешті учасники під червоними прапорам, зі співом, дойшли до пункту призначення і провели покладання. Їх противники зібралась поруч, та час від часу вигукували гасла „Слава Україні” та „Смерть ворогам”.

Андрій Янович, Gazeta.ua