У Тернополі дорога провалилась через гази. До такого висновку дійшли фахівці водоканалу після оглядин місця провалля, яке сьогодні вранці утворилось на перетині вулиць Руської та Острозького. Аварію спричинило пошкодження каналізаційної мережі на глибині шести метрів.

– Внаслідок багаторічної дії агресивних газів, які містяться в каналізаційних стоках, роз’їдається верх труби. В даному випадку, ми спостерігаємо, що  роз’їло верх труби і, відповідно, земля, яка знаходилась над трубою, поступово, по маленьку починала поступати в каналізаційну мережу і вимиватися з-під дороги, пояснив директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма. Водоканалівці намагаються якомога швидше ліквідувати наслідки аварії. Щоправда умови, в яких вони працюють, суттєво уповільнюють ремонтні роботи.

– Ми досить зажаті в фізичних умовах. Тролейбусні лінії, з однієї сторони, а з другої сторони – дуже мало місця для роботи такого великого екскаватора. Крім того, навіть такий великий екскаватор при такій розкопці не справляється з роботою. Оскільки глибина прокладення каналізаційного колектора більша, ніж виліт стріли цього екскаватора. У зв’язку з цим, ми були змушені замовити ще більший екскаватор, який уже в дорозі. Сподіваємось, за кілька годин він буде тут, оскільки його везуть з іншого міста, повідомив Володимир Кузьма.

Повністю усунути наслідки надзвичайної ситуації планують вже завтра. Натомість новий асфальт на проїжджій частині з’явиться не швидше великодніх свят.

– Якщо ми зараз просто засипаємо і заасфальтуємо, то за деякий час основа дороги знову просяде. Тому наразі буде виконана тільки засипка, тоді засипано щебенем і поступово, по мірі просідання розкопки, щебінь буде підсипатися до певного рівня. А тоді вже, коли належним чином буде втрамбована розкопка, тоді ми будемо асфальтувати, – розповів Володимир Кузьма.

До речі, наслідки аварії водоканалівці ліквідують самотужки. Хоча в даній ситуації, вони все-таки сподіваються на фінансову допомогу від міста. Оскільки подібні роботи є недешевими.