У Тернополі назріває черговий будівельний скандал. Про загрозу повторити долю ошуканих вкладників Щепановського заявляють члени кооперативу «Житлобуд-люкс». Люди скаржаться на керівника заводу «Оріон» та директора підприємства «Приватбуд А». Їхній будинок на вулиці Київській, 6а мав бути зданий ще у 2009 році. Гроші пайовики сплатили у повному обсязі, але житло так і не отримали. Сьогодні будинок зведений тільки на 47%. Потерпілі припускають, що їх ошукало ціле кримінальне угрупування.

–  Тут створено, таке, на нашу думку, злочинне угрупування. Задіяна схема дуже проста. Завод «Оріон» отримав землю для будівництва гуртожитків. Гуртожитків ніяких він не будував. Найняв підрядником «Приватбуд»,  заключив договір підряду. Ми зверталися неодноразово до Карпика (директор радіозаводу «Оріон» – прим. авт.), я особисто з ним знайомий, але він на контакт ні разу зі мною так і не вийшов. Його заступник спирає все на Шмідта (директор підприємства «Приватбуд А» – прим. авт.). Ми ведемо з ним розмову. Обіцяє, що десь будемо будувати, будемо будувати, але нічого не будують, –  розповів голова кооперативу «Житлобуд-люкс» Петро Мокрій.

Пайовики самотужки провели експертизу, яка виявила десь до 2,5 мільйонів гривень розкрадань.

–  Слідчий подав у прокуратуру, прокуратура зараз відправила знову на дорозслідування. Тобто, свій свого «кришує». Тому що інакше ми не можемо зрозуміти, бо два роки вже, як все доказано. Чоловік собі ходить, не будує, ще погрожує декому із дольовиків. Говорить відкрито, що нічого ви мені не зробите, в мене «криша» нормальна, – бідкається Петро Мокрій.

45 пайовиків вклали у будівництво будинку на вулиці Київській, 6а  близько 9 мільйонів гривень. Однак не тільки вони мають проблеми із цим забудовником. Не кращою є ситуація із будівництвом будинку на вулиці Київській, 6б.

– В 2006 році всі кошти в повному розмірі сплачені. І на сьогоднішній день ми не маємо права власності. Ми зверталися всюди вже і в прокуратуру, і в мерію, і в адміністрацію.

До сьогоднішнього дня нічого не вирішилось. Тобто, це та сама схема, – вважає дольовик Петро Чернега.

Люди налаштовані дуже рішуче. У разі, якщо місцева влада та правоохоронні органи не втрутяться у їхню проблему, пайовики вдадуться до кардинальних дій. Зокрема, погрожують перекриттям доріг та залізничних колій.