В одному з тернопільських дитсадків хочуть підняти вартість харчуванняБатьки вихованців деяких тернопільських дитсадків стурбовані. В одному з дошкільних навчальних закладів міста запропонували збільшити плату за харчування дітей. Пояснили це стрімким підвищенням цін на продукти. Розібравшись у ситуації, батьки доплачувати відмовилися, повідомляє телеканал ІНТБ.

– Батьки з розумінням поставилися до такої ініціативи. Але не до кінця зрозуміло було, яким же ж чином ці кошти можна буде обліковувати. Адже постанова Кабінету Міністрів вимагає, що плата повинна здійснюватися виключно в такій пропорції: 50% від батьків, 50% – від місцевої влади. Це і спричинило відмову батьків від саме такої форми оплати чи доплати за харчування дітей у садочках, – каже Олег, батько дитини.

Як повідомила головний інспектор з дошкільної освіти управління освіти і науки міської ради Ірина Антонюк, рішення підвищувати ціни за харчування в дитсадках може приймати лише влада міста. Поки що це питання в тернопільських дошкільних навчальних закладах не стоїть. Але такі зміни – можливі.

– Питання про підняття батьківської плати, можливо, буде підніматися. Але все це буде видно відносно до цін, які будуть встановлені на харчування. Тому на даний момент це питання ще не є на часі – зазначила Ірина Антонюк.

Інформацію, що підвищувати плату за харчування будуть лише для батьків, Ірина Антонюк також спростувала.

– Ми можемо діяти тільки в рамках закону. Закон про дошкільну освіту і наказ про порядок встановлення оплати батьків за харчування дітей у дошкільних закладах чітко говорить, що 50% оплати здійснюється державою, а 50% – батьками, – сказала вона.

Доплачувати порівну згодні і самі батьки. Адже, як відомо, для здоров’я власних дітей грошей не шкода.

Якістю харчування дітей в тернопільських дитсадках батьки в даний час задоволені. Про це свідчать і результати опитування, яке на прохання міського управління освіти провели керівники дошкільних навчальних закладів. За його результатами, 82% опитаних до меню в дитсадках зауважень не мають. Щоправда, опитали лише 89% батьків.