На початку грудня в пологовому відділенні Лозівської центральної районної лікарні померла новонароджена дівчинка, пише Дозор

Як повідомляє сайт ГУ МВС України, про подію в міліцію повідомив лікар пологового відділення. Зібрані за фактом смерті дівчинки матеріали були передані в слідче управління ГУМВС України в Харківській області.

Під час проведення слідчих дій було встановлено, що 30 листопада в Лозівській ЦРЛ 23-річна жінка народила дочку. Дівчинка, за словами медиків, була абсолютно здоровою. На наступний день до матері звернулися медичні працівники з пропозицією зробити вакцинацію від гепатиту. Мама погодилася і передала їм дитини. Через деякий час їй принесли дівчинку, яка плакала, потім перестала приймати їжу. Жінка занепокоїлася і звернулася до цих же працівникам. Вони погодилися з тим, що дитині стало погано і забрали її. Через деякий час повідомили, що дівчинка померла.

«Мати побачила на місці вакцинації пляма, схоже на гематому. У зв’язку з цим слідчим управлінням порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 140 Кримінального кодексу Україні за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медпрацівниками пологового відділення Лозівської ЦРЛ, ведеться слідство. Призначена експертиза, допитуються свідки. В рамках даної справи ніхто не затриманий. Вона порушена за фактом, так як на сьогоднішній день у нас ще немає висновків судово-медичної експертизи про причини смерті дитини », – розповів начальник слідчого управління ГУМВС України в Харківській області Зіновій Галаван.

Медичні працівники, в свою чергу, вважають, що смерть дівчинки зі щепленням не пов’язана. За словами головного акушера-гінеколога району, завідуючої пологовим відділенням Лозівської лікарні Олени Скубак, претензій до пологів ніяких не було, а дитина народилася здоровою. Наступного дня дівчинка оглядалася на обході дитячим лікарем, і протипоказань до щеплення не було. Мати була проінформована про необхідність щеплення і дала письмову згоду.