У Тернопільському національному педагогічному університеті вже завершився прийом документів на денну форму навчання. На заочну – ще триває. Раніше у цьому вузі серед абітурієнтів найбільшою популярністю користувався філологічний факультет. Проте цьогоріч, він поступився місцем іншому.

.

– На денну форму навчання у нас подано заяв 6421. Найбільше поданих заяв – на географію, туризм, історію, філологія англійська, переклад, – розповів відповідальний секретар приймальної комісії педуніверситету Ігор Чеболда.

Траплялися у виші під час цьогорічної вступної кампанії і конфліктні ситуації.

– З абітурієнтами проблем не було, а ось з їхніми батьками так. Останні вигадують різні ситуації, можуть в обличчя тицяти різноманітними посвідченнями, що вони там депутати і так далі. Але це не допоможе, оскільки всі у нас рівні і всі в рівних умовах. Хоча і невідомо, що то за посвідчення. Я таке посвідчення можу купити в переході в Києві в метро, – додав Ігор Чеболда.

Зауважимо, що у новому навчальному році у вузі буде навчатись менше «бюджетників». Держава скоротила тут замовлення на 25% до 642-ох місць.