Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій є найбільш імовірним кандидатом на пост предстоятеля Української православної церкви Московського патріархата.

Таку думку висловив протодиякон Андрій (Кураєв) у вівторок на прес-конференції в Москві, передає Інтерфакс-Україна.

“Важливо, щоб у людини були хороші очі, він повинен бути від лона Церкви, а не від політики. Таке чарівність була у Володимира (помер предстоятеля УПЦ – ред.), така чарівність є і у Онуфрія”, – сказав отець Андрій.

Другим можливим кандидатом протодиякон вважає митрополита Тернопільського і Кременецького Сергія.

Однак, за словами диякона, в силу дружби, яка зв’язує двох митрополитів з часів навчання в московських духовних школах, владика Сергій, на думку отця Андрія, швидше за все відмовиться від предстоятельського палиці на користь митрополита Онуфрія.

Крім того, незважаючи на те, що “митрополит Онуфрій ніколи не робив церковної кар’єри”, “церковний народ його дуже любить”, вважає отець Андрій, який був частим гостем на Україні.

“У інших – інші таланти, але немає духовної аури”, – вважає протодиякон.

Нагадаємо, митрополит Київський і всієї України Володимир помер вранці 5 липня. Він був предстоятелем УПЦ з 1992 по 2014 рр.

24 лютого місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри був обраний митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій (Березовський).

Вибори предстоятеля УПЦ пройдуть 13 серпня на Соборі єпископів УПЦ.

Як відомо, митрополит Онуфрій в 1992 відмовився підписати звернення архієрейського наради УПЦ до патріарха Алексія II про надання автокефалії Церкви в Україні.

Він закінчив Московську духовну академію.