Запитаєте, яке відношення має відома житомирська фабрика панчішної продукції до невеликого села в Козівському районі?

Жодного. Просто власниця місцевого міні-цеху вирішила підзаробити, ліплячи на свій товар етикетки з реквізитами відомої торгової марки. Як розповів начальник Козівського райвідділу внутрішніх справ Олег Демчан, міліціонери спільно зі співробітниками прокуратури та податкової інспекції вже давно зацікавилися діяльністю міні-цеху з виготовлення панчішної продукції, що розташувався в одному із сіл Козів-ського району. На території колишньої свиноферми власники облаштували приватне підприємство, яке, за оперативними даними, почало свою діяльність з початку минулого року.

Під час перевірки, за попередніми даними, з’ясувалося, що за тридцятьма п’ятьма станками у робочому цеху працювало щонайменше дванадцять осіб. І майже всі – нелегально, адже господиня змогла показати лише два трудових договори, підписаних з найманими працівниками. Оплата решті робочої сили здійснювалася, що називається поза обліком, а, отже, податки не сплачувалися. За статтею 172 Кримінального кодексу України слідчі прокуратури одразу ж порушили кримінальну справу. Але на цьому не сталося. Серед продукції швейного цеху правоохоронці помітили товар з наклеєними етикетками відомої торгової марки. На прохання пояснити, власниця не знайшла інших аргументів, як усе звалити на виробників друкованої продукції, мовляв, замовили в них етикетки, а вони отаке надрукували. Неправдиві свідчення згодом підтвердилися іншими фактами – міліціонери вилучили тисячі пар готової продукції з реквізитами чужої фірми, а ще більше самих етикеток. Очевидно, присвоєння інтелектуальної власності у сільському міні-цеху – справа не нова.

Зі слів правоохоронців, розслідування кримінальної справи про порушення прав інтелектуальної власності буде проведено щойно надійдуть висновки експертів. А в тому, що фахівці підтвердять ідентичність вилучених етикеток з етикетками відомої житомирської фірми, сумнівів немає. Адже підприємець не стала змінювати не те, що дизайну, а навіть адресних даних великого підприємства.

Зі слів начальника козівської міліції Олега Демчана, правоохоронці вже повідомили про інцидент житомирського виробника панчішної продукції. Не виключено, що останні висунуть і матеріальні претензії до тернопільської бізнесмени, повідомляє сайт УМВС.