На Тернопільщині зростає кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. За останній тиждень в області захворіло більше двох з половиною тисяч людей. А це 23,5 відсотки, тоді як епідпоріг – майже 33 відсотки. Зараз епідпоріг перевищений лише в Луганській області. На Тернопільщині епідеміологи першу хвилю захворювання очікують у грудні, повідомляє TV-4.

Ситуацію із ГРВІ в Тернопільській області медики називають некритичною. Зростання кількості хворих називають сезонним. Найкращий спосіб застрахувати себе від грипу – щеплення, кажуть медики. В області щепилося вже більше трьох тисяч осіб. Вакцину можна купити в аптеці.

– Щеплення проводити лише в кабінеті профщеплень, де є люди, які навчені техніці проведення іменопрофілактичних щеплень. Захворюваність не перевищує епідемічний поріг, тому ще можна і потрібно щепитися. Імунітет найшвидше розвивається протягом 14 днів, – розповіла завідувач епідеміологічного відділу Тернопільської обласної СЕС Марія Павельєва.

Медики наголошуються, не варто проводити щеплення, якщо людина вже захворіла чи у неї період загострення хронічних хвороб. Епідеміологи кажуть, в силах кожного вберегти своє здоров’я. Виснажений організм не має потрібних сил для захисту від вірусів, тому запорукою здоров’я називають відпочинок та сон. Радять також обмежити спілкування з хворими на гострі респіраторні вірусні інфекції, вести здоровий спосіб життя, вдягатися відповідно до погоди та слідкувати за харчуванням.

Епідеміологи також закликають не займатися самолікуванням, а при найменших проявах хвороби звертатись до лікарів.

Читайте на цю тему: