.

На святковій ранковій архиєрейській літургії Всеукраїнської прощі в Зарваниці, яку правив глава УГКЦ Святослав, були присутні також представники місцевої влади. 

.

Зокрема, на подіумі поруч зі святими отцями були голови обласних адміністрацій та обласних рад Тернопільської (Валентин Хоптян та Олексій Кайда), Львівської (Михайло Цимбалюк та Олег Панькевич), Вінницької, Чернівецької (Михайло Папієв) та Івано-Франківської областей (Михайло Вишиванюк та Олександр Сич).

Про це повідомив прочанам єпарх Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк.

За словами  владики, місцева влада цього року чимало допомогла в організації прощі.

Після завершення богослужіння він надав слово голові Тернопільської облдержадміністрації Валентину Хоптяну.

Це був перший виступ керівника області перед таким велелюдним зібранням (в Марійському Духовному центрі перебували десятки тисяч прочан). Очевидно, через це Валентин Хоптян без експромту зачитав наперед заготовлений  текст виступу.  Найперше  він привітав учасників прощі від імені глави держави Віктора Януковича. Очевидці стверджують, що в цей час прокотився неприємний гул серед, як правило, поміркованих прочан. Надалі слова голови ОДА були спрямовані на святі і патріотичні речі. Така риторика, як і завершальне гасло «Слава Україні»,  раніше були не властиві виступам керівника області. Щоправда, керівник області чомусь прочан назвав “прощанами”.

Цікаво, що досі Валентин Хоптян, за плечами  якого робота на комсомольсько-партійних посадах у сусудній Хмельниччині, не вирізнявся симпатією до УГКЦ. Ми розповідали, що керівник Тернопільщини проігнорував інтронізацію глави УГКЦ.

Нагадаємо також, що президент Янукович традиційно віддає перевагу одній конфесії – УПЦ Московського патріархату. Наприклад, в січні цього року Віктор Янукович відвідав різдвяне богослужіння в Свято-Успенській Почаївській Лаврі, а під час процедури інтронізації глави УГКЦ Святослава найвищим посадовцем була заступниця президентської канцелярії Ганна Герман.