Ремонтні роботи в центрі Тернополя завершили і водопостачання відновили. Але чи припиниться підтоплення храму Різдва Христового, ще не відомо.

.

Про це повідомляє «20 хвилин».

– Аварійну заміну мереж проводили тому, що в кінці травня до нас звернулися представники Української автокефальної православної церкви з повідомленням, що всередині храму почала просідати підлога, – кажуть у водоканалі. – Вони вважають, що на тій ділянці є пошкодження труб, і вода просочується в грунт під підлогою, внаслідок чого вона псується. Наші спеціалісти обстежили ділянку, але точного місця пошкодження не виявили. Але все ж вирішили замінити старі чавунні труби на нові, поліетиленові. Якщо ситуація не покращиться, будемо шукати інші шляхи вирішення проблеми.

З 1 червня комунальники розпочали заміну водопроводу довжиною 130 м. Але проведення робіт ускладнювало те, що ця ділянка – центр міста із дуже пожвавленим рухом транспорту.

– Щоб не створювати мешканцям навколишніх будинків незручностей через перериви із водопостачанням, ми стараємося проводити заміну труб максимально швидко, – розповіла майстер водопровідно-каналізаційних мереж Лідія Осіп. – Працюємо навіть уночі, по змінах.

Чи припиниться підтоплення храму, наразі невідомо. Адже підтвердження того, що церкву затоплювала вода із мереж водоканалу, немає. В управлінні кажуть, що причиною інциденту могло бути підняття рівня води в Ставі, яка через велику кількість катакомб і неущільнений грунт могла потрапляти в храм.