На Театральному майдані Тернополя в ці хвилини триває обласне свято зимового календарно-обрядового фольклору «Нова радість стала». В його рамках цього річ вперше було започатковано фестиваль куті. І власне головним елементом свята стала величезна макітра із кутею.

Місцеві господині приготували рекордну кількість різдвяної страви – 1300 літрів. Для цього використали – 300 кілограмів пшениці, 50 кілограмів меду, 50 кілограмів маку, 50 кілограмів горіхів, 30 кілограмів родзинок і 30 кілограмів цукру.

Представниця Книги рекордів України, співачка Уляна Воробей зафіксувала факт встановлення рекорду –  найбільша в Україні макітра з кутею. Диплом про реєстрацію досягнення отримав голова облдержадміністрації Валентин Хоптян.

Опісля того, кутю із макітри-рекордсменки роздавали усім охочим. А людей на Театральному майдані зібралося чимало. Тернополяни можуть також безкоштовно скуштувати різдвяні страви, які приготували представники кожного району нашої області. А бажаючих поїсти і випити «на халяву» не бракує.