Питна вода у Тернополі якісна, кажуть в обласній санітарно-епідеміологічній станції. Гірша ситуація в області. З перевірених центральних джерел водопостачання, громадських та індивідуальних криниць частина не відповідає санітарним нормам за хімічними та бактеріологічними показниками, відтак використовувати таку воду можна лише для технічних потреб, – повідомляє TV-4.

.

– Протягом першого півріччя відібрані проби питної води не відповідали держстандарту за хімічними показниками 5% і за бактеріологічними показниками 6,1%. Це досить вагомий показник, – розповів заступник головного державного санітарного лікаря Тернопільської області Богдан Марків.

Часто питна вода у водогонах забруднюється через їх пошкодження чи аварії, адже системи водопостачання застарілі, кажуть в Тернопільській обласній санепідстанції. До того ж в районах бракує автоматичних хлораторних станцій, тому хлорування, тобто знезараження води у більшості з них проводять не автоматизовано, а відтак не достатньо якісно. Чималою загрозою є забруднені централізовані джерела водопостачання.

– В нас було відібрано коло трьох тисяч зразків води. З них 10% не відповідали вимогам державного стандарту. Традиційно високі бактеріологічні показники з централізованих джерел постачання – це понад 10% в Борщівському, Чортківському, Заліщицькому районах, – каже Богдан Марків.

Серед забруднених джерел водопостачання є і громадські криниці. Їх за перше півріччя цього року епідеміологи обстежили понад 1300. 14% з відібраних проб води не відповідають санітарним вимогам за хімічними показниках, трохи менше – і за бактеріологічними. Найбільше перевищення вмісту нітратів виявили у Борщівському, Козівському, Збаразькому, Лановецькому та Теребовлянському районах. Не краща ситуація на Тернопільщині і з індивідуальними криницями, особливо в цих районах. Епідеміологи кажуть, інакше й бути не могло, адже вода в громадських та індивідуальних криницях з одного водяного горизонту. Високий вміст нітратів у воді фахівці пояснюють потраплянням у неї добрив, які використовують у сільськогосподарській діяльності. Пити таку воду заборонено. Тепер її призначення – лише технічне. Щодо обласного центру – у санепідстанції запевняють: вода якісна. Щоправда, бідна на фтор та йод, необхідні організму людини. Відтак, аби компенсувати їх нестачу, медики радять використовувати зубну пасту з вмістом фтору та вживати морепродукти і йодовану сіль.