У нашому місті відкрилась виставка тернополянки, єдиної в Україні жінки-портретистки Марії Ділай.

У прес-клубі газети «Вільне життя» репрезентовано понад два десятки робіт художниці. На полотнах зображені обличчя відомих особистостей Тернопілля.

– 23 картини зараз презентуються. Тут зображені люди – молоді жінки, дочки, діти, автопортрет. Зображений Сергій Лазо, Богдан Мельничук – відомий драматург, Леся Гудима, теж художниця. Я хочу робити людей щасливими і бачити їх щасливими. Я шукаю позитив, шукаю енергію, шукаю здібності людини, в чому вона може себе проявити. І саме в портреті я це зображаю, – розповіла Марія Ділай.

Тернопільський письменник Богдан Мельничук залишився задоволений своїм автопортретом.

– Мені було цікаво, що ж вона зробить з мене і як вона буде це робити. Потім я запитував її технологію, як вона це робила. Вона почала з очей, виявляється. Вона кілька днів малювала очі. А вже навколо очей нарощувала м’язи, чоло і так далі. Не знаю, як кому, а я чого буду кривити душею, якщо мені подобається мій портрет. І коли я вже потім дізнався, що вона малює в техніці сумато, з якою працював Леонардо да Вінчі, виявляється при ці техніці люди живуть і з середини світяться. І це є стиль Марії Ділай, – зазначив Богдан Мельничук.

Додамо, що Марія Ділай репрезентувала свої роботи у Тернополі вже вдруге. А на прикінці квітня портретистка планує відкрити ще одну виставку. Художниця присвятить її історичним постатям, які прославили наш край.