Маленькі тернополяни прославляли новонародженого Ісуса Христа на параді вертепів у Церкві Святого апостола Петра, що на вул. Володимира Великого, 1.

Театралізоване біблійне діство тривало близько двох годин у неділю, 16 січня. Подивитися на виступи своїх діток і просто помилуватися їхньою творчістю на церковне подвір’я прийшли віряни і звичайні перехожі.

У параді вертепів взяли участь дев’ять колективів із церковних громад Тернополя, Чорткова, Гаїв Шевченківських, Великої Березовиці й вертеп товариства “Просвіта”, – розповідає настоятель монастиря Братів Францисканів у Тернополі отець Юстиніан. – Головною метою цього дійства є прославляння новонародженого Ісуса Христа. До того ж, діти згуртувалися навколо доброї спільної справи.

По закінченні параду вертепів серед його учасників обрали найкращого актора, найкращу колядку і найкращий костюм. Їх нагородили грамотами і шоколадом. Також шоколад отримали всі учасники параду.

Тернополянин, який грав у вертепі “жида” Петро Лапчак (12 р.) за свою роль отримав перше місце. Хлопець каже, що ця роль йому сподобалася через свою веселість.

Наш вертеп — суто біблійний, – – говорить керівник вертепу лялькового театру “Дивограй” при Церкві Іоанна Богослова Ольга Лесиків. – Усі ролі обирали відповідно до творчих здібностей дітей. Протягом свят із колядою обійшли 17 хат, всім сподобалося.

Окрім самого дійства, приємним моментом на параді вертепів стало те, що дівчата, які допомагають церкві Тетяна Футорська (15 р.) і Наталія Кирис (14 р.) роздавали всім присутнім гарячий чай, сік і печиво.

Ірина НОЖЕНКО, «20 хвилин»