Тернополянину, який шукав роботу за оголошенням, сказали зателефонувати на номери з кодами 070 та 090. Виявилося, це платні номери, хоча абонента про це ніхто заздалегідь не повідомив. Міліціонери радять оберігатися від такого шахрайства.

.

Про випадок такого шахрайства повідомляє “20 хвилин”.

“Шукаємо водія в сім’ю, з посвідченням категорії “Б”, без шкідливих звичок”, – саме оголошення із таким текстом привернуло увагу тернополянина. Врешті чоловік потрапив у пастку до шахраїв.

Аж 300 грн заплатив пан Богдан за кількахвилинну розмову по телефону. Виявилося, чоловік телефонував на платні номери. Втім, зрозумів він це надто запізно. У газету звернувся, щоб його неприємний досвід став наукою для інших.

– Я не раз телефоную за оголошеннями, але з таким зіткнувся вперше, – каже тернополянин. – Навіть удома нікому не розповідав, що витратив стільки на телефонні розмови. Соромно. Мабуть не один я так у Тернополі попався, шкода людей…

Шукав роботу водія чи будівельника

Пан Богдан знайшов в одній з місцевих газет два привабливих для себе оголошення про працевлаштування. В одному – шукали будівельника, в іншому – водія. Чоловік відразу зателефонував за вказаним номером. Голос з автовідповідача скерував його на інший номер. Той починався на 070. Чоловік набрав його зі стаціонарного телефону.

– Жінка російською запитувала про мій вік, водійський стаж, – пригадує він. – Таке враження, що зставила все більше запитань, аби затягнути час. Навіть запитала, в яких військах я в армії служив. Тож я не витримав, сказав: “А це навіщо?”. Тоді жінка зупинилася, подякувала за дзвінок і повідомила, що мені згодом зателефонують.

Утім, того дзвінка пан Богдан так і не дочекався.

– Тоді я вирішив сам її ще раз набрати і запитати, чому про мене забули, але по той бік телефонного дроту вже не відповідали, – додає чоловік.

Жіночий голос скерував на інший номер

Тернополянин запідозрив щось недобре і вирішив піти в місцеве управління “Укртелекому”, аби перевірити скільки йому “намотало” за ту розмову.

– І отримав сюрприз: до сплати — 300 грн, – розповідає чоловік. – Я був шокований. Адже розмовляв лише кілька хвилин. Де я міг подумати, що з мене стільки здеруть?

До речі, за номером телефону, який пан Богдан виписав з оголошення, зателефонувала і кореспондент “RIA плюс”. З автовідповідача дійсно пролунав жіночий голос. Пані російською сказала: “Здраствуйте. Запишите пожалуста номер телефона интересующей вас вакансии”. Для абонентів “Київстар” жінка вказала номер телефону із кодом — 090, для решти абонентів — 070.

Виявилося, пан Богдан телефонував на так звані платні номери. Це зовсім не коди мобільних операторів чи міст. Причому дзвінки на такі номери тарифікують за так званим посиленим тарифом. Саме такі номери найчастіше застосовують, коли подають у пресу привабливі оголошення, приміром, про працевлаштування. Дзвінок на такий номер автоматично краде з кишені абонента чималу суму. При цьому шахраї рекомендують телефонувати до них саме зі стаціонарного телефона.

– У рекламі з такими номерами обов’язково має бути написаний тариф, – пояснюють у Тернопільській філії ВАТ “Укртелеком”. – Проте часто абоненти не звертають на це уваги. Кошти за такі розмови переходять на рахунок власників приватних номерів згідно із договором з “Укртелекомом”, який отримує за це комісію.

Коментар

Василь КОГУТ, адвокат:

– У потерпілого є підстави для відшкодування збитків. Хоча б тому, що його не попередили, що дзвінки на вище вказані номери – платні. Адже в оголошенні обов’язково мали зазначити вартість однієї хвилини розмови на такий номер. Якщо такої анотації не було, це означає, що людину підвели. Найперше раджу потерпілому з’ясувати, хто дав таке оголошення. Тому чоловікові потрібно звернутися в міліцію. Якщо таку особу знайдуть, з нею потрібно буде з’ясувати питання про відшкодування збитків – навіть у судовому порядку.