“Озветься й дерево любов’ю до Христа” – таку назву має виставка ікон, яку відкрили напередодні Великодня у Тернопільському обласному державному архіві. Автор виставки Володимир Шерстій родом із села Гнилички Підволочиського району іконописом займається вже близько двадцяти років. Пише ікони тільки у візантійському стилі і лише на дереві, повідомляє TV-4.
Ікони, написані на дереві, майстер іконопису Володимир Шерстій у Тернопільському обласному державному архіві представив вже втретє, і традиційно – напередодні Великодня. Розповідає, успадкував, напевно, цей дар від діда, який також працював у жанрі іконопису. Перша персональна виставка Володимира Шерстія відбулась у дві тисячі третьому році у Бразилії, а перед тим – детальне вивчення історії та іконопису у візантійському стилі.
– Коли перші грецькі майстри розписували в нас, в Україні, в Київській Русі Софію, вони розписували в своєму стилі, але коли наші іконописці, перші учні були, вони дуже швидко сприйняли це писання, але воно ніколи не було периферійним, вони акцентували – щось внесли свого, українського, прив’язали до місцевості і в нас вона стала самобутньою, українською іконою, – розповів майстер іконопису Володимир Шерстій.
Написання ікони – процес складний і недешевий, розповідає Володимир Шерстій, але усе це поступово відходить на другий план, адже до роботи, в першу чергу, потрібно готуватись духовно. Буває, аби написати ікону, достатньо навіть однієї доби.
– В мене день звичайно починається з молитви і закінчується молитвою, і є молитва, яку я перед роботою читаю. Після цього відчуваю, чи я можу вже починати писати ікони, чи мені треба починати робити заготовки під ікони, – зазначив пан Шерстій.
За двадцять років Володимир Шерстій написав сотні ікон. На виставці у архіві представив лише п’ятнадцять – найновіших.
– Глибоке коріння, візантійський дух, традиції і українство. От зразу поглянути і воно є наше, рідне, таке далеке і таке близьке, якась ностальгія, якась згадка про дитинство, – зазначив єпископ Тернопільсько-Теребовлянський (УПЦ КП) Преосвященнійший Павло.
– Якось до недавнього все захоплювалися художкики світськими темами в більшості, але ми сьогодні бачимо, що тема церковна починає все більше і більше набирати ваги, – додав настоятель Свято-Троїцького духовного центру ім. Данила Галицького отець Анатолій Зінкевич.
– Хотілось би побажати, щоб цю виставку побачила молодь, щоби молодь переймалася коріннями, історією, адже наша історія, наша спадщина є унікальною і кожен, хто знає свою історію, має великі шанси мати гарне майбутнє, – сказав голова молодіжної комісії Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ отець Орест Павліський.
Ікони, написані на дереві, Володимира Шерстія, прикрашають церкви Аргентини, Бразилії, Італії, України та приватні колекції не в одній країні світу. А нещодавно одна з його робіт була подарована Папі Римському.