Понад три місяці тому у Тернополі після 22 години заборонили продавати пиво, слабоалкогольні та алкогольні напої в роздрібній торгівельній мережі міста. Рішення про заборону продажу прийняли депутати міської ради 8 квітня.  Не стосується табу на алкоголь лише закладів ресторанного господарства. Таким чином, наголошували тоді автори заборони, у Тернополі подолають злочинність.

.

У тернопільській міліції стверджувати, що це вплинуло на зменшення кількості затриманих у стані сп’яніння, не беруться. Хоча визнають, що після введення заборони продажу алкоголю вночі, у Тернополі в цю пору доби зменшилась кількість випадків хуліганства і грабунків.

– Однак, чи це пов’язано із забороною, детальний аналіз можна буде зробити, коли пройде трохи більше часу. Хоча для прикладу у Гусятині після аналогічного табу на нічний алкоголь, на 64% стало менше злочинів, скоєних у стані сп’яніння. Але чи це має якийсь зв’язок – сказати важко, – повідомив начальник відділу зв’язків з громадськістю УМВСУ в області Петро Колісник.

Водночас начальник муніципальної поліції Сергій Волков говорить, що п’яних у місті все-таки стало менше.

– В основному ми працюємо за зверненнями громадян, депутатськими запитами, дивимося Інтернет. Там багато є відомостей. Маючи такі дані ми працюємо у вечірній час. Дивлячись на обстановку у місті, в порівнянні з минулим роком до квітня місяця поточного, можу сказати візуально: п’яних менше. Якось в місті стало спокійніше. Аналізуючи ці звернення, найбільше звернень громадян надходить з житлових будинків Східного і Сонячного масивів. Останні протоколи були складені на порушників саме там. А також на Дружбі. Тому географія велика, – розповів головний поліцай.

Загалом з квітня місяця  муніципальна поліція провела 15 рейдів з виявлення порушників правил торгівлі алкогольними напоями після 22 години. Було складено, відповідно, 15 протоколів.

– Складені протоколи на порушників були направлені в адмінкомісію, яка і накладала штрафи. Згідно із санкцією, за це передбачені штрафи в розмірі від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Відтак, адмінкомісією було накладено штрафів на суму 7 242 гривні. Крім того, під час проведення рейдів співробітники управління муніципальної поліції виявляли торгові заклади, які без дозволу міської ради працювали у нічному режимі. В таких випадках нами теж складалися акти, але направлялися вже для реагування у міський відділ міліції, – повідомив Сергій Волков.

Нагадаємо, що депутати також рекомендували регіональному управлінню Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів позбавляти ліцензій на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями тих суб’єктів підприємницької діяльності, які порушують рішення сесії. Але начальник муніципальної поліції Сергій Волков не володіє інформацією, чи до когось із тернопільських підприємців застосувались такі жорсткі санкції. Оскільки це не входить у компетенцію комунальної структури.