На сьогодні міська влада поставила перед собою ряд завдань, які потребують негайного вирішення. Стосуються вони житлового фонду.

Зокрема, у планах мерії термінове виготовлення і поновлення технічної документації на усі об’єкти житлового фонду. Мова йде про інвентарні справи, технічні паспорти, проекти відповідності.

Про це розповів сьогодні міський голова Сергій Надал. Окрім того, капітального ремонту потребують покрівлі житлових будинків та інженерні мережі. В першу чергу, у тих будинках, які були зведені у довоєнний час. На сьогодні у Тернополі таких є 147.

Але однією з більш нагальних проблем є вирішення ліквідації аварійного і ветхого житлового фонду.

– У нас є на сьогоднішній день 23 будинки, які визнані аварійними. Загальна площа 2387 метрів квадратних. У них проживає 171 особа. Це будинки, які потребують термінового ремонту, реконструкції або знесення і будівництва нових будинків, – зазначив міський голова.

У міській раді планують розробити спеціальну програму, в якій буде виписаний чіткий механізм, кому і яке житло буде надано.

– Є одна цікава річ. Виявляється в тих аварійних будинках приписано вже більше людей, ніж насправді проживає. Після оголошення аварійності автоматично збільшилась кількість проживаючих. Люди зрозуміли, що зможуть отримати безкоштовно нове житло, і почали приписувати всіх, кому не лінь. Але ми виберемо список людей, які проживали у цих будинках до моменту оголошення їх аварійними, і саме цих людей, в першу чергу, будемо забезпечувати житлом, – додав Сергій Надал.

Найближчим часом, за його словами, буде відновлений маневрений житловий фонд для вирішення питань відселення мешканців, які проживають у аварійних будинках.

Додамо, що мерія у недалекому майбутньому візьметься і за відновлення виступаючих конструкцій  житлових будинків. В цілому по місту таких сьогодні є 301. Більша частина із них, а саме 219, – це старі будинки, які знаходяться у центральній частині міста і в яких вже спостерігається руйнація конструкцій, що може призвести до нещасних випадків.

Адріана Макаренко

Фото “20 хвилин”