Рекордна кількість учасників з різних країн виступить цього року на міжнародному фестивалі-конкурсі дитячого та юнацького пісенного мистецтва “Кришталевий жайвір”. Він триватиме п’ять днів — з 26 до 30 вересня. Підсумки підіб’ють на гала-концерті в “Березолі”.

“Кришталевий жайвір” проводять у нас вже 12 рік поспіль. Наразі це єдиний офіційний міжнародний фестиваль на Тернопіллі.

– Чекаємо близько 120-ти учасників. Це — рекорд за весь час проведення “Кришталевого жайвора”, – каже директор фестивалю Сергій Миханчук. – Більшість, звичайно, з України. Приїдуть і гості з-за кордону: Угорщини, Молдови, Македонії. Ще не підтвердили участі грузини.

Також на фестивалі виступлять представники африканських країн – Замбії та Нігерії. Вони навчаються у Тернопільському медуніверситеті і вже об’їздили багато українських міжнародних фестивалів.

Конкурсні виступи учасників традиційно пройдуть за 20 км від Тернополя – в санаторії “Медобори” на Теребовлянщині, – продовжує співрозмовник. – Виконавці будуть там жити, харчуватися і виступати.

Офіційне відкриття “Кришталевого жайвора” відбудеться 27 вересня в Українському домі “Перемога”. Початок — о 18.30. Учасники будуть змагатися в чотирьох вікових категоріях від шести до 25-ти років. Серед них як школярі молодших класів, так і ті, у кого за плечима серйозна вокальна школа.

Усі учасники виконають у півфіналі по дві пісні. Одну — рідною мовою, іншу — на вибір конкурсанта. Такі правила фестивалю, – пояснює Сергій Миханчук. – У фіналі кожен учасник виконає одну пісню. Найкращі глядачі зможуть почути на гала-концерті у неділю.

У журі будуть представники вищих учбових закладів культури України та тернопільські фахівці з вокалу. А також – гості з інших країн.

Запрошувати на фестиваль відомих зірок немає потреби. Після попередніх прослуховувань ми переконалися, що учасники дуже талановиті, – ділиться враженнями директор фестивалю. – “Кришталевий жайвір” відкриє нових зірок. Під час фестивалю вокалісти зможуть проявити себе. Їхній талант побачать та оцінять.

Фестиваль завершиться на сцені ПК “Березіль”. Нагородження переможців та лауреатів і святковий гала-концерт відбудуться в останній день конкурсу — у неділю, 30 вересня. Вхід — вільний, але насамперед — за запрошеннями.

“20 хвилин”