Питання щодо розробки проекту модернізації системи теплопостачання у Тернополі обговорили під час зустрічі керівників міста з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку та компанії «Рамболь» (Данія). Проект допоможе реорганізувати підходи щодо надання тепла через централізовану систему підприємством «Тернопільміськтеплокомуненерго».

Протягом трьох місяців фахівці з Франції, Данії, Ірландії, Німеччини, США та України шукатимуть ефективні шляхи заощадження енергії в нашому місті, розглянуть також всі можливості використання альтернативних видів палива в регіоні.

Про це повідомили у прес-службі міської ради.

«Загалом на втілення проекту передбачається інвестувати 15 мільйонів євро, – зазначив керівник команди експертів Жан Люк Поже. – Реорганізація системи теплопостачання має обов’язково поєднувати можливість зниження викидів вуглецю в атмосферу. Тобто спеціалісти повинні зробити не лише економічну та соціальну оцінку можливості втілити у Тернополі такий проект, а й дотримуватись міжнародних стандартів щодо захисту навколишнього середовища».

Даний проект є чудовою можливістю для міста отримати інвестиції і покращити систему централізованого теплопостачання. Отримати інвестиції місто зможе двома шляхами – від Європейського банку реконструкції та розвитку (10 млн.) та вигравши 5-мільйонний грант від Східноєвропейського партнерства.

«В разі успішної реалізації проекту ми зможемо реорганізувати систему теплопостачання у місті. Враховуючи розміщення та ресурси Тернополя, фахівці міжнародного класу запропонують нове бачення розвитку теплової мережі. І відповідно, ми отримаємо кошти, що дозволить суттєво покращити технічний стан, спростити і здешевити надання послуг, – зазначив Сергій Надал. – Якщо ми почнемо реалізовувати цей проект, це буде сигналом для інвесторів, адже ми заручимося підтримкою ЄБРР. До групи фахівців, що працюватиме над оцінкою проекту і доцільністю його впровадження в Тернополі, можуть долучатися люди, які мають досвід у сфері теплопостачання».

Технічні та фінансові експерти в місті почнуть працювати уже цього тижня.