Два дні 7-8 липня старовинне місто Теребовля, що на Тернопільщині, святкуватиме своє 915-річчя від першої письмової згадки.

Святкування Дня міста цього разу проходитиме не лише традиційно на Івана-Купала, 7 липня, а й наступного дня.

Першого дня святкування проходитиме на Замковій горі, де відбудеться відкриття пам’ятника Софії Хшановській, легендарній оборонниці теребовлянської фортеці. Також буде проведено виставку-ярмарок виробів майстрів народної творчості; презентацію та благодійний аукціон картин, створених учасниками Всеукраїнського пленеру «Stare Nove місто»; концерт мистецьких колективів Теребовлянщини.

8 липня святкування перенесеться до Молодіжного парку. На дітей там чекатимуть ігри, конкурси та атракціони. Для дорослих: виставка-ярмарок виробів майстрів; презентація та продаж картин учасників пленеру «Stare Nove місто»; театралізоване дійство «Ой, на Івана та й на Купала»; конкурс «Кращий шашлик по-теребовлянськи»; виступ гурту «Струни серця» та святкова дискотека.

Теребовля – одне з найдавніших міст Галичини та всієї України. В Теребовлі слід оглянути руїни фортеці XVII ст., Василіанський Підгорянський монастир, пам’ятник князеві Василькові Ростиславичу Теребовлянському, оборонний костел Кармелітів XVII ст., церкву св. Миколая XVI ст., костел святих Петра та Павла, збудований за проектом одного із реконструкторів Вавеля А. Жишко-Богуша, – повідомляє ZAXID.NET.