В останній день Різдвяних святкувань, а саме у неділю 10 січня, Почаївську лавру відвідає Предстоятель Московського патріархату в Україні митрополит Онуфрій, повідомляє «сегодня.ua».

У Почаєві московський митрополит оцінить вміння церковних хорів виконувати різдвяні колядки на церковнослов’янській (російській) мові, яка за твердженням самого Онуфрія, є «благословеннішою» ніж  українська. Вкотре публічно принижуючи українську мову, митрополит ледь не дійшов до сенсаційного висновку про те, що сам Христос говорив церковнослов’янською.

Ще до обрання на митрополичий престол Онуфрій мав реноме ідеолога «руського міра» в Україні. Цікавий, але маловідомий факт, те як у 2008 році, коли Україна започатковувала традицію вшанування пам’яті жертв Голодомору,  митрополит, на основі богословської науки,  твердив, що Голодомор це не жахливий злочин комуністів, а «усміренія» українського народу Господом.

Крим і Донбас, на думку митрополита, також від’єдналися від України, бо «запад намагався нав’язати востоку свої ценності і мірозреніє». Ні слова згадки про російський слід та військову агресію проти нашої держави. Звичайно ж, війна на Донбасі винятково «братовбивча» та «ведеться  проти свого народу». А тому і піднімати свою блаженну «п’яту точку» при вшануванні загиблих воїнів АТО у Верховній Раді Онуфрій не захотів.

Окрім цього, ославився митрополит УПЦ МП і особистою причетністю до розпалювання міжконфесійної ворожнечі, яка навіть на Різдво залишила непримиренними жителів понад 30 сіл та містечок по всій Україні. З його благословення, батюшки Московського патріархату, під страхом смертного гріха, забороняють людям дійти згоди з «раскольнікамі» і мирно користуватися одними і тими ж храмами. Подейкують, що жителі кількох сіл Рівенщини та Тернопільщини, де триває міжконфесійна боротьба, мають прибути в Почаїв, щоб поставити митрополиту Онуфрію запитання, чи він так зневажає Україну та її людей, чи це такий прояв душпастирської любові, у дусі кацапських традицій «б’є (читай зневажає) – значить любить»!