“Тернопільводоканал” закінчив заміну водопровідних і каналізаційних мереж на вулиці за два тижні і передав естафету дорожникам. Комунальники гарантують мешканцям надійність нової системи. Вона, кажуть, має служити десятки років.

Старі труби під дорогою на вулиці Збаразькій проклали років 50 тому. Як тільки дорожники зняли асфальт, до мереж дістались водоканалівці. 2 тижні роботи – і керамічні труби поодиноко лежать на узбіччі. Їх місце зайняли нові, поліетиленові. Фахівці кажуть, надійніші і міцніші, бо термін експлуатації – півстоліття, – передає TV-4.

– Вона практичніша в експлуатації, бо оброблена плівкою і гладка всередині, буде менше заторів в каналізації… Не буде ржавіти, не буде тріскати, – розповів начальник водопровідно-каналізаційних мереж КП “Тернопільводоканал” Ганна Загородна.

Гроші на матеріали для капітального ремонту каналізаційної і водопровідної мереж виділила міська рада, робота – за водоканалівцями. Загалом на Збаразькій замінили сотні метрів мережі.

– Водопровідної мережі ми проклали 95 метрів з заміною запірної арматури, а каналізаційної тут йде 2 мережі. Одна більшого діаметру, колектор 315, ми його замінили 385 метрів, а другий – мережа від будинків, діаметром 200 мм, то ми положили більше 100 метрів, – каже Ганна Загородна.

При цьому без води мешканці вулиці залишились лише на день, коли мережу перемикали. Тепер за “Тернопільводоканалом” – благоустрій, а естафету передають дорожникам. Самі ж продовжують ремонтувати міські мережі в інших місцях – каналізаційну на вулиці Микулинецькій, водопровід на Бережанській та колектор на проспекті Злуки.