У ніч з 2 на 3 листопада у містечку Козова, що на Тернопільщині, учасники теренової гри «Листопадовий Зрив», яку організували пластуни, відтворювали події, що відбулися у Львові в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року. У межах Козови розгорілася уявна історія україно-польсько-австрійського протистояння в мініатюрі, участь в якій брали “пластуни” з райцентрів Тернопільщини та інших міст України.

Захід, приурочений до річниці Листопадового Зриву, Борис Явір з однодумцями організовують вже сьомий раз поспіль. Вже кілька років гаслом заходу є «Хочеш змінити історію — прийди і зміни!».

Із приходом ночі відбулося урочисте пластове відкриття свята, підготовка до бойових дій та розхід на вихідні позиції. Після настання зазначеного часу почалася теренова гра, яка була історичною ретроспективою тих далеких подій майже столітньої давності. У місті було 7 стратегічних пунктів, які мали «захопити» члени протиборчих сторін. Як символ контролю над пунктом, кожна команда ставила свій прапор. Також учасники гри «вбивали» ворогів, знімаючи з них пов’язки, які означали «життя». Члени проводу та жандармами, які впійманих відводили в «карцер».

У межах Козови розгорілася уявна історія україно-польсько-австрійського протистояння в мініатюрі. Австрійські частини намагалися відновити контроль над містечком. В ході боротьби «поляки» втратили значну частину «стрільців», суттєво більше, ніж «австріяки» та «українці», але змогли доволі довго контролювати містечко. Тим не менше, саме українські сили стали переможцями, виборовши перемогу в останні хвилини гри і втративши найменше «стрільців», повідомляють у прес-службі “Листопадового Зриву”.

У заході взяли участь учасники і гості із Бережан, Бучача, Зборова, Козови, Лапшина, Тернополя, Підгаєць, Чорткова, Кам’янця-Подільського, Хмельницького та інших міст і містечок, в тому числі з Польщі . Переважно то були пластуни (НСОУ «Пласт»), але також прибули представники громадськості, учні шкіл, студенти вищих навчальних закладів. Загалом, на заході було 110 осіб.

Зранку відбулося урочисте закриття, на якому — іменування на ступінь пластунів-розвідувачів, нагородження переможців, вітання проводу.

Джерело: Доба