Хлопці, які прийшли на концерт з нагоди “кінця світу” у бар “Коза” “веселилися” аж до ранку вже у міліцейському відділку. Правоохоронці, які нібито прийшли шукати фальшивомонетників, почали перевіряти алкоголь на барі. Але врешті затримали відвідувачів за “непокору”.

Міліціонери, які мали шукати фальшивомонетників, взялася перевірятиу барі “Коза” алкогольні напої, але врешті правоохоронці забрали чотирьох хлопців, які тут відпочивали у відділок і склали на них протоколи за злісну непокору. Люди, які прийшли у заклад на вечірку шоковані — кажуть не знають за що провели ніч у міліцейському відділку.

– Ми з друзями сиділи за столиком і до нас підійшли міліціонери, – розповідає один із затриманих, тернополян Мирослав (прізвище хлопець просив не вказувати аби уникнути переслідувань.) – Почалася якась возня — міліціонери не представившись хотіли нас обшукати, після недовгої суперечки наприскали балончиком у обличчя і одягнули на руки кайданки. Забрали чотирьох людей — запакували у “бобик” і повезли спочатку у наркодиспансер а потім у відділок. Випустили аж під ранок.

У понеділок хлопці пішли на суд, однак слухання перенесли.

– Суддя казав що недостатньо доказів проти нас, адже жоден зі свідків не сказав що ми справді чинили “злісну непокору” чи шарпалися з міліцією, – каже Мирослав. – Навпаки, люди кажуть що правоохоронці вели себе неадекватно.

Втім міліціонери запевняють, що затримали не просто відвідувачів а учасників бійки, яка начебто відбулася у цей вечір там.

– На інтернет-сайтах було поширено інформацію, що у Тернополі в ніч з 21 на 22 грудня біля бару «Коза» відбулась бійка між кількома невідомими людьми, – повідомили на сайті обласної міліції. –  Дійсно, повідомлення про дану сутичку надійшло до чергової частини Тернопільського міськвідділу міліції. На місце події прибула слідчо-оперативна група та працівники спецпідрозділу міліції «Беркут», які затримали у барі п’ятьох учасників конфлікту. На даний час правоохоронці проводять заходи щодо встановлення всіх осіб, причетних до даного інциденту. Окрім цього, вище вказані особи вчинили непокору працівникам міліції, за що Тернопільський міськрайсуд притягнув їх до відповідальності за статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

А почалося усе близько 21.00, 21 грудня. У цей день в барі проходив концерт з нагоди “кінця світу”. В заклад прийшли міліціонери у цивільному, які пред’явили посвідчення і захотіли перевірити алкогольні напої на легальність.

– На деяких пляшках немає акцизних марок, – пояснював тоді кореспонденту один із правоохоронців. – Ми хочемо скласти протоколи стосовно цього порушення і вилучити безакцизний алкоголь. Однак нас не впускають за барну стійку.

Після десятка хвилин суперечки з міліціонерами у цивільному, на місце події прийшли уже правоохоронці у формах патрульних та у світлих плямистих камуфляжах. Між ними та деякими відвідувачами зав’язалася суперечка.

– Не знімай мене! Тут не можна знімати! – наказував міліціонер одному з хлопців,я кий знімав його на мобілку. Згодом міліціонерів почали знімати ще кілька відвідувачів. З цього і розпочався конфлікт

До слова, у цьому закладі не так давно уже проходила одна спецоперація. Тоді міліціонери обшуковували більшість відвідувачів та багатьох затримали.

А от бійки, ані кореспондент ані відвідувачі у цей вечір в цьому закладі не бачили.

– Скільки можна терпіти такі “нальоти”, – каже співвласник бару “Коза” Ігор Мамус. – Міліціонери вриваються у заклад, обшуковують а потім забирають у відділок відвідувачів які мирно собі сиділи за столиками і відпочивали. Ми будемо скаржитися на дії працівників міліції. Однак усе схоже на те, що це спеціально кимось “замовлена” акція аби залякати або вибити якийсь хабар. Що ж до бійки – то у козі в цей вечір її не було. А на відео поширеному в інтернеті зображена бійка яка справді відбулася, але кількома днями раніше – 18 грудня. Тож затримані люди стосунку до неї навряд чи мали.

У міліції ж повідомили, що за фактом перевірки провесли службове розслідування, однак якихось порушень не виявили.

– За даним фактом було проведене службове розслідування, – повідомили на сайті обласній міліції. – В результаті з’ясувалося, що оперуповноважені сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю Тернопільського міськвіддділу діяли в межах закону. Міліціонери проводили слідчі дії по кримінальному провадженні, порушеному за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 199 Кримінального кодексу України.

Зайшовши до розважального закладу, правоохоронці пред’явили адміністратору свої службові посвідчення та відповідну документацію, пов’язану з їхнім візитом.”

Цікаво, що стаття 199 Кримінального кодексу України тосується “Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї”. А до спиртних напоїва жодного стосунку не має.

Джерело: “20 хвилин