Олег Тягнибок вважає, що подолати 5% бар’єр на майбутніх парламентських виборах мають шанси три «антиянуковичивські» політичні сили – «Батьківщина», «Фронт змін» і «Свобода». Ці партії мають йти на вибори трьома окремими колонами, оскільки вони різні за ідеологічним переконанням.

Про це лідер «Свободи» заявив вчора у Тернополі.

Окрім того, ці три партії не проти врахувати й інтереси тих державницьких, національних, політичних сил або політиків, які не мають можливості пройти 5% бар’єр по мажоритарних округах. Сьогодні в рамках Комітету опору диктатурі декілька робочих груп працює над формуванням спільної стратегії дій не лише до, а й після виборів.

– Зараз ми мали би узгодити усі найважливіші базові принципи і позиції нашої діяльності. Ми не виключаємо створення єдиного спільного штабу. Ми не виключаємо того, що може буде визначення єдиних кандидатів на мажоритарних округах. У нас має бути система «взаємонепоборювання» під час виборчої кампанії. У нас має бути жорстка координація спільних дій спостерігачів і членів комісій. У нас має бути координація дій юристів, які будуть працювати під час виборчої кампанії. Особливо, якщо це буде стосуватися питання фальсифікацій виборів. Але, найважливіше завдання, не просто поділити округи, а й розуміти і усвідомлювати, що ми будемо спільно робити, коли влада виведе танки на вулиці і буде стріляти по українцях, якщо ті  будуть протестувати проти можливих фальсифікацій. Крім того, в результаті перемоги ми всі маємо розуміти, що ми будемо робити в парламенті, за які закони однаково голосувати, – заявив головний «свободівець».

Те, що фальсифікації на виборах будуть і будуть масовими Олег Тягнибок не сумнівається.

Політик також закликав тернополян прискіпливо ставитися до так званих незалежних кандидатів. Оскільки вони можуть бути «засланцями» Партії регіонів.

– Цим кандидатам вони забезпечують виборчу кампанію, дають їм достатню кількість коштів. А ті люди будуть розповідати, що вони є незалежними кандидатами і не представляють ніякої політичної сили. Але нам, українцям, треба бути зараз особливо уважними. Тому що ось такі незалежні кандидати можуть бути дуже небезпечні, бо їхнім завданням буде зараз задурити людей, роздавати подарунки, люди можуть повірити і за них проголосувати. Але прийшовши в парламент, треба собі уявити, що вони там будуть робити і як вони будуть голосувати. Я думаю, що ви розумієте і усвідомлюєте, що регіоналам від них буде потрібне одне голосування, щоб змінити Конституцію України. Для цього представникам оцього клану треба мати більше як 300 голосів. А для чого міняти Конституцію? Щоб змінити форму правління української держави, щоб Україну перетворити у парламентську республіку і, як наслідок, – Президента обирати не всенародно, а у парламенті, – наголосив Олег Тягнибок.

До слова, за час своєї майже півгодинної промови у палаці культури «Березіль» під час звіту міського голови Тернополя лідер «Свободи» не поставив жодної оцінки за річну роботу єдиному «свободівському» меру в Україні. Тягнибок лише зауважив, що він прискіпливо слідкує за роботою Надала і його команди.

Читайте на цю тему: