.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання закінчилась.

.

Цього року на Тернопільщині тести здавало понад сім тисяч майбутніх абітурієнтів. Наразі вже відомі результати з деяких предметів. А вони свідчать про досить високий рівень знань тернополян.

– На персональних сторінках кожного абітурієнта є персональні результати тестування з української мови і літератури, іноземної мови, російської мови і математики. Найближчим часом будуть результати з біології і історії України. З фізики, хімії і географії, які здавалися останніми, результати будуть за тиждень. В цілому успішно здали тести. Ми вже маємо навіть результати і в 200 балів. Щоправда небагато і набагато менше, ніж в минулих роках. Але ще немає всіх результатів, тому можливо з наступних предметів також буде, – розповів заступник директора з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу  якості освіти обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк. Однак незважаючи на високі показники, абітурієнти все ж таки подають апеляції.

– На предмет результатів тестування подаються апеляційні заяви. При цьому досить цікаво, що апеляції подають, як на той результат, який є незадовільний, а саме менше 124 балів, так і подаються апеляційні заяви, коли результат 180 і більше балів. Абітурієнти вважають, що вони достойні мати і вищі результати. Жодної апеляційної заяви на предмет порушення персоналом процедури проведення тестування у нас не було, – додав Юрій Шайнюк.

Зауважимо, що двом абітурієнтам цього року не вдалося пройти зовнішнє незалежне оцінювання. Один на тестах з історії списував, а інший на тестах з української мови і літератури користувався мобільним телефоном. Відтак для цих осіб вступ у вищі навчальні заклади переноситься на наступний рік.