Змагання за кубок Романа Шухевича вперше відбулись у форматі багатоденних змагань. Тривали вони з 2 по 6 березня, щоправда, 3 та 4 числа змагань не було. Боролися молоді тернополяни в п’яти різних спортивних дисциплінах.

Кореспонденти газети «20 хвилин» побували на деяких змаганнях, аби дізнатись, чи активна у спорті тернопільська молодь, скільки люду та як боролись за звання найкращих, а також дізнавались в організаторів, чи мають тернополяни дух Шухевича. Котрий, до речі, в молоді роки мав завидні спортивні здобутки в різних дисциплінах. Варто зазначити, що усі учасники змагань – команди, сформовані з представників громадських організацій. А ось подивитись на змагання запрошували усіх охочих.

Змагались з п’яти дисциплін

Перший день змагань розпочався 2 березня. Змагались представники організацій зі скелелазіння. З місцем проведення допоміг «Пласт», адже там є чималий скельний тренажер. Тож вісім зареєстрованих команд приступили до змагання ввечері. У кожній команді – по декілька учасників. Глядачів же зібралось майже сотня. Всі декілька годин, протягом яких тривали, так би мовити, наскельні перегони, вболівальники підтримували своїх. А часто вигуками підтримки допомагали й «не своїм» спортсменам.

– Мені цікаво за ними спостерігати. Є люди, які мають чималий досвід, є аматори. Тому можна побачити, як потрібно підкорювати стіну і як цього робити не варто, – каже молодий тернополянин Сергій, який прийшов подивитись на змагання. – Але тут всі дружні, підтримують один одного, радять.

Суботу організатори присвятили одразу двом дисциплінам. Оскільки день вихідний, то впродовж нього і у волейбол встигли зіграти і естафету побігати. Відбувались змагання на території школи №9. У її спортзалі «перекидались» м’ячем через сітку, а ось на стадіоні – на бігу один одному естафетну палицю передавали. Команд-учасниць у кожній з дисциплін було, як і під час скелелазіння, вісім.

– В основному в кожному зі змагань учасники одні і ті ж, – розповідає співорганізатор заходу Микола Бігус. – Ми вирішили зробити такий формат, аби саме представники громадських організацій змагались. І не помилились, тому що вони показали непоганий рівень спортивної підготовки та довели, що спорту в організаціях приділяється належна увага.

Останній день змагань – неділя. Вирішили також провести два змагання, а саме футбольний турнір та стрільби з оптичної зброї. Для цього обрали школу №3. Глядачів і цього разу було чимало. Дехто з них, як ми дізнались, прийшов зі сподіванням, що і йому вдасться декілька разів стрельнути. Але правила є правила, під час змагань стріляють лише учасники. А ось після них і організатори, і члени ГО пояснювали усім охочим, де можна і постріляти, і на скелелазіння повправлятись, і якимось іншим спортом зайнятись. Нагородження ж найкращих команд, тих, які підтвердили, що заслуговують кубок Шухевича, відбудеться  у неділю ввечері, де і почались змагання – в «Пласті».

«Такий приклад молоді потрібен»

Традиційно змагались за кубок Шухевича влітку і це було більше розвагою, аніж змаганням. Адже кращого визначали під час гри у пейнтбол. Тепер же організатори зробили кубок не таким доступним.

– Тепер подібні заходи будуть проходити двічі на рік. Влітку – пейнтбол, а взимку чи навесні – різні спортивні дисципліни, – пояснює пан Бігус. – Зважаючи на те, що змагання цікаві тернополянам, можливо, формат учасників буде змінено, а кількість дисциплін збільшено.

Один з організаторів нагадав, що спорт – здоровий спосіб життя для людини – повинен мати особливе значення, адже і те й інше загартовують в ній потрібні в житті якості та зміцнюють дух. Саме змагання ж присвячене Роману Шухевичу, бо той, як ніхто, розумів важливість спорту, займався ним та здобував перемоги, які потім дозволили йому перемагати на значно вищому рівні.

– Роман Шухевич мав дуже хороші здобутки в тих дисциплінах, в яких зараз змагаються молоді люди, – зауважує пан Бігус. – Він неодноразово перемагав у різноманітних змаганнях. Також мав здобутки у плаванні та у фехтуванні. Подібними заходами ми хочемо привернути увагу молоді і до спорту, і до постаті Романа Шухевича. Адже він був всебічно розвиненою та успішною людиною, і такий приклад молоді сьогодні потрібен. – пише “20 хвилин”.