Вчора, 23-го травня з нагоди Дня Героїв у Тернополі відбувся марш у вишиванках.

.

Близько п’яти тисяч молодих патріотів у супроводі оркестру та барабанів крокували центральними вулицями міста у вишиванках та національних костюмах. Тернополяни різного віку, під час ходи, розгорнули червоно-чорний та синьо-жовтий прапор.

Учасники маршу скандували: «Наша земля – наші герої, вони воювали за нас із тобою!», «Шухевич, Бандера – Герої України», «ОУН-УПА – державне визнання».

Організатори вимагають затвердження на офіційному рівні 23 травня національним святом – Днем Героїв.

– Протягом останніх 70 років, за рішенням Другого Великого Збору Організації українських націоналістів, 23 травня відзначається свято Героїв. Ця традиція покликана відродити в українців героїчний дух минулих поколінь. Адже саме у травні під визвольної боротьби віддали своє життя ідеолог державної самостійності України Микола Міхновський, провідник української національно-визвольної боротьби Симон Петлюра, засновник і провідник ОУН Євген Коновалець. В часи німецької і радянської окупації – це свято відзначалось у підпіллі. З проголошенням незалежності України його було відновлено. Ми повинні пам’ятати своїх героїв, адже вони завжди були провідниками української нації, духовними наставниками, нашими сподвижниками на шляху становлення та розвитку незалежної України, – зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал.

Завершилось свято концертом гурту “Тартак” на центральній площі міста.