Про це йдеться в коментарі представника управи Тернопільської обласної організації Української народної партії Лариси Римар.

“Якщо ліквідатори аварії на ЧАЕС – відпрацьований матеріал, то хай влада так і скаже, але тоді не сподівається на допомогу громадян у разі потреби, бо цинізм цієї влади по відношенню до ліквідаторів аварії, які захистили собою Україну, українців, і в тому числі і цю теперішню владу, – досяг апогею”,- каже Римар.

Так вона прокоментувала ситуацію щодо виконання на Тернопіллі Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Римар стверджує, що законодавство про соціальний захист цієї категорії громадян в Тернопільській області виконується не більше, як на 10%”.

“Міністерство праці і соцполітики досі не повідомило Тернопільську обласну організацію “Спілка Чорнобиль” ні про кількість путівок, ні про санаторії, де можуть цього року оздоровитись “чорнобильці”, – зауважила представник УНП. За її словами, “у перерахунку на одного постраждалого від аварії на ЧАЕС тернопільські лікарні обласного підпорядкування на рік мають 1 гривню 20 копійок”. Тобто повноцінно за рік можуть пролікувати не більше 10 ліквідаторів.

.Із забезпеченням житлом інвалідів Чорнобиля ситуація ще гірша: починаючи з 2007 року Тернопільщина не отримала з Києва на першочергове, гарантоване законом, придбання житла для таких постраждалих жодної копійки. А у черзі на житло ліквідаторів першої категорії в області – 87, другої категорії – 170, третьої – 334.