Тернопільські ревізори під час комплексної ревізії бюджетів Козівського району виявили понад 465 тис. грн фінансових втрат.

Про це повідомила прес-служба Держфінінспекції в Тернопільській області.

Фахівцями Держфінінспекції в Тернопільській області завершено комплексну ревізію бюджетів Козівського району за 2009-2011 роки та перший квартал 2012 року.

Контрольними заходами виявлено низку чинників, які негативно вплинули на фінансовий стан виконання бюджетів району.

Зокрема, протягом 2009 – 2012 років мала місце негативна тенденція щодо збільшення податкового боргу до загального фонду місцевих бюджетів району, який зріс з 148 тис. грн до 818 тис. грн, або майже в 5,5 разів.

Також постійно збільшується кількість місцевих бюджетів, які не виконують плани надходжень до загального фонду. Якщо в 2009 році таких було 3, то в 2011 році їх налічувалося уже 12.

Далі. Якщо у 2009 – 2011 роках бюджет району за доходами загального фонду був перевиконаний, то його видаткова частина навпаки не виконувалася в середньому на півтора відсотка.

Наслідком недофінансування окремих, затверджених у бюджетах, видатків, є утворення кредиторської заборгованості установ, які фінансуються з районного бюджету. На перше січня 2012 року вона становила майже 884 тис. грн.

Разом з тим протягом ревізійного періоду при затвердженні видатків на утримання органів місцевого самоврядування постійно перевищувався доведений Мінфіном України розрахунковий показник. Для прикладу у 2011 році він був перевищений на 2 млн 187 тис. грн.

Ревізіями фінансово-господарської діяльності п’яти бюджетних  установ встановлено порушень на загальну суму майже 1 млн 211 тис. грн, в тому числі тих, що призвели до втрат майже 468 тис. грн.

Зокрема, втрати фінансових ресурсів, що призвели до збитків на загальну суму майже 284 тис. грн, ревізори виявили у Козівській центральній районній комунальній лікарні, 91 тис. грн – у Козівській районній райдержадміністрації, 11 тис. – у Козівській районній раді. Фінансові втрати Козівського селищного бюджету – 65 тис. грн. І, нарешті, ревізія поточного рахунку районного бюджету виявила фінансових порушень більше, ніж на 16 тис. грн.

Про результати ревізії поінформовано голову Тернопільської обласної державної адміністрації, керівників бюджетних установ зобов’язано вжити заходів для усунення виявлених порушень.