Три найбільших університети нашого міста – політехнічний, економічний та педагогічний – за останній рік спромоглися зробити у гуртожитках капітальний ремонт. Натомість у мед університеті в студентських оселях востаннє робили ремонт 5 років тому. Однак, як запевняє директор студмістечка Юрій Балабан, вихованцям вузу нарікати на умови проживання не варто.

– Кожен рік до 1 вересня проводяться поточні ремонти – побілка місць загального користування. Тобто, це коридори, душові, кухні. До складу гуртожитків входить комплекс студентського харчування. Є інтернет-кафе, є медичний пункт, спортзали, – розповів Юрій Балабан.

Щоправда самі студенти медичного університету мають деякі зауваження.

– В принципі умови подобаються, в гуртожитку добре жити, але є такі недоліки, що, наприклад, холодно. Зараз погана погода, сильний вітер і мороз, то в кімнаті дуже холодно. Трохи є і проблеми з водою, що мені не подобається. А так усе решта влаштовує, – зауважила студентка медичного університету Лариса Савчук.

Додамо, що за проживання у гуртожитку майбутні медики платять 250 гривень на місяць. Серед найбільших вузів Тернополя – це найбільша ціна.

Наприклад, у педуніверситеті ціна за місяць становить 150 гривень. Студенти вважають таку суму адекватною до умов проживання. А вони тут, як розповів директор студмістечка Андрій Мисків, досить прийнятні.

– Повністю капітально відремонтували кухні в 3 і 4 гуртожитках. Зараз ведуться роботи в 2 гуртожитку. Планується продовжити ремонти санвузлів. Кожного року дійсно поновлюємо і твердим інвентарем, і м’яким. Тобто в минулому році ми закупляли ліжка. Шафи, тумбочки, столи у нас виготовляються у власних майстернях. Ми тільки закупляємо плити. А м’яким інвентарем забезпечуємо  безпосередньо через закупівлі. Кожного року поновлюється, – розповів Андрій Мисків.

Оновлення відбулись також і в гуртожитках тернопільського політехнічного університету.

– Два гуртожитки повністю після капремонту. Зараз в 3 гуртожитку проводиться ремонт. У всіх гуртожитках замінили вікна, двері, сантехніку. Все повністю. А косметичний ремонт будуть робити влітку, – розповів директор студмістечка вузу Василь Барановський.

До речі, ремонти в гуртожитках педагогічного і політехнічного університетів зробили частково за гроші вузу та студентів.

Не з меншим комфортом живуть вихованці економічного університету. Керівництво вишу робить усе, щоб студенти не скаржились на стан гуртожитків.

– У більшості кімнат вікна замінили на пластикові. Практично всюди зроблений ремонт. У понад 80% гуртожитків змінили сантехніку із хорошої на сучасну і якісну. Нещодавно закінчили ремонт у першому гуртожитку душових кабін. Тут поставили душі із автоматичним вмиканням-вимиканням води. Кілька мільйонів гривень в рік йде на поточні ремонти гуртожитків. Цей процес не зупиняється упродовж 7-8 років, –  запевнив проректор з питань гуманітарної освіти та виховання економічного університету Богдан Адамик.

Проаналізувавши таким чином умови проживання студентів у чотирьох найбільших вузах Тернополя, можна зробити висновок: майбутні лікарі, вчителі, інженери та економісти задоволені своїм студентським життям.