Управління МНС України в Тернопільській області нагадує, що наразі рибалкам не варто виходити на лід. Рятувальники рекомендують дотримуватися правил, які можуть вберегти від нещастя.

Як зауважують в управлінні МНС, починати ловити рибу слід тільки тоді, коли товщина криги перевищує 15 сантиметрів. Міцний лід має зазвичай синюватий або зеленкуватий відтінок. Лід білого або жовтуватого кольору не такий міцний. Тонкий лід трапляється біля берега, заростей очерету та під снігом. У таких місцях можна провалитися.

Тому хто провалився під лід, дуже важко вибратися з ополонки, адже під вагою тіла лід кришиться. Якщо ж сталося таке лихо, треба розвести руки в сторони, розпластатися на льоду і перекотитися на спину, щоб витягти ноги. Коли людина вибралася з ополонки, не потрібно вставати на ноги, бо лід знову може обламатися. Слід по-пластунськи переповзти на безпечне місце.

Людині, яка надає допомогу потерпілому, не потрібно зразу бігти до нього, бо також можна провалитися. Допомогти можна, подавши з безпечного місця жердину, пасок, гілку, мотузку чи шарф. Іноді, щоб це зробити, треба ближче підібратися до потерпілого. У такому разі потрібно прив’язатися мотузкою до дерева чи іншої міцної опори, лягти на лід і обережно просуватися до ополонки.