Із пікету розпочалася сесія Тернопільської обласної ради 6 березня. Вранці під стіни «білого дому» з плакатами та вимогами припинити будівництво птахокомплексу у  Ходачкові прийшли мешканці цього села, повідомляє ІНТБ.

– Фірма Чайковського, яка орендує землю і приміщення в селі Великий Ходачків, хоче вирощувати індиків у тих приміщеннях. І ми знаємо, що по санітарних нормах птахофабрика така, яку вони планують, повинна розміщуватися на певній відстані від населеного пункту. Усі норми, які встановлені законом, порушені. Ніхто на нас уваги не звертає, куди б ми не зверталися, куди б ми не писали, – зазначив мешканець села Михайло Бей.

Під час розгляду запланованих питань депутати вислухали і проблему протестуючих. Вимоги мешканців села обласна влада підтримала і розпорядилася створити тимчасову комісію з питання будівництва птахокомплексу.

Але справжній ажіотаж на засіданні сесії викликало звернення тернопільських депутатів до Президента, Голови Верховної ради та Прем’єр-міністра України щодо недопущення приватизації Почаївської Лаври. Нагадаємо, народні депутати, близькі до провладної партії, пропонують виключити почаївський храм з переліку пам’яток, які не можна приватизувати. Звернення тернопільських обранців сподобалося не всім присутнім у залі, тому кілька депутатів від різних фракцій склали компромісний варіант заяви до державної влади.

– Ми з пані Світланою Демчук обговорили певні позиції по тексту звернення. «Ми, депутати Тернопільської обласної ради стурбовані…», – зазначив депутат Степан Барна.

– Автор звернення із фракції «Єдиний центр» навіть не голосувала за цей проект, тому що на неї здійснювався, як на мене, не зовсім правильний тиск. Тобто треба завжди пам’ятати, що до цього проекту рішення треба підходити дуже обережно. Наша позиція проста і очевидна: ми вважаємо, що перед тим, як розглядати питання про повернення церкви, нам треба зрегулювати питання про національну і культурну спадщину. Це позиція Президента України і це позиція, власне кажучи, провладної структури влади, – зауважив “регіонал” Павло Федик.

Те, що одна з ініціаторів компромісного звернення Світлана Демчук не голосувала за його прийняття, зауважили й інші обранці облради. За їхніми словами, перед волевиявленням депутатів у сесійний зал зайшов представник апарату Тернопільської облдержадміністрації, який разом з обраницею від «Єдиного центру» вийшов із залу. Депутати хвилюються, щоб компроміс Світлани Демчук з опозиційними партіями не призвів до її звільнення в одній із районних адміністрацій, де вона працює сьогодні, оскільки незаплановану появу представника пропрезидентської партії зауважили всі посадовці.

– О, Гоч у залі, якого немає при розгляді гуманітарних питань, при розгляді питань освіти, охорони здоров’я, – сказав Олексій Кайда.

Але більшістю депутатських голосів обласна рада все ж проголосувала за звернення до держпосадовців щодо недопущення приватизації Почаївської лаври.